Hokej Šport

Tipsport liga: Žilinskí vlci na domácom ľade pohrýzli Miškovec

Tri dôležité body zostali v Žiline. Od úvodných minút stretnutia s Miškovcom hrali Žilinčania lepší hokej.

Ilustračný obrázok k článku Tipsport liga: Žilinskí vlci na domácom ľade pohrýzli Miškovec
Zdroj: MsHK Žilina

MsHK DOXXbet Žilina vyhral nad DVTK Jegésmedvék Miškovec 5:3.

Poslední Žilinčania si na rozbehnutý Miškovec verili a od úvodných sekúnd boli lepším tímom. Už v 20. sekunde mal na hokejke gól Huna, ale Adorján zachránil. Na konci 8. min však ruský obranca Žiliny Žilin prestrelil Adorjánove betóny a domáci viedli. O tri minúty zvýšil po Hvilovej strele dorážkou kapitán Balej na 2:0, a keď o tri minúty Síkela v poslednej sekunde úvodnej presilovky zápasu poslal odrazený puk do odkrytej brány, zdalo sa, že hostia odídu s debaklom. Milý onedlho navyše nastrelil hornú žŕdku, no v úvode 19. min Kiss z pravej strany strelou od pravej žŕdky pokoril Mikoláša a znížil.

Do druhej tretiny vstúpili lepšie hostia a výsledkom bol druhý gól v žilinskej sieti. V 24. min sa v presilovke presadil Loiseau, ktorý dobre nastavil hokejku do strieľanej prihrávky Magosiho a tečoval puk za Mikoláša. Zdalo sa, že Žilina zvýšený tlak hostí neustojí, ale v 31. min vystrelil Bárta po individuálnej akcii spoza hráča súpera a Adorjánovi prepadol puk cez výstroj do siete. Miškovec sa však stále do zakončenia a domáci vďaka Mikolášovým výborným zákrokom udržali dvojgólové vedenie. Zaskvel sa najmä pri tutovke Somogyiho, a keď už bola pred hosťami iba prázdna bránka, zastúpili domáceho gólmana obrancovia vlkov.

V záverečnej tretine sa hral stále dobrý a divácky zaujímavý hokej. V 48. min mohol potvrdiť výhru Beránek, ale svoj nájazd na Adorjána nepremenil. Miškovec mal blízko k zníženiu viackrát, ale nedokázal prekonať dobre chytajúceho Mikoláša. Až v 58. min sa hostia dostali k presilovke a Kulmala zdramatizoval gólom zápas. O pol minúty však Huna dokončil Húževkovu akciu a definitívne potvrdil výhru Žiliny. Hosťom už nepomohla ani vyše minútová power play, počas ktorej mohol Hvila upraviť gólom do prázdnej brány na 6:3, ale jeho strela skončila na ľavej žrdi.

Stanislav Škorvánek st., tréner Žiliny: „Vyšla nám úvodná tretina, v ktorej sme boli lepší a podarilo sa nám streliť aj góly. Súper potom vyrovnal hru, dostával sa aj do šancí a prečíslení, ale vždy sme vedeli odpovedať gólom. Nakoniec sa nám podarilo doviezť zápas do víťazného konca. Ceníme si body a výhru. Dvíhame hlavu, pozeráme sa dopredu a veríme, že sa dostaneme v tabuľke na priečky, po ktorých túžime. Ďakujem tímu za obetavý výkon.“

Hunor Strenk, asistent trénera Miškovca: „Mali sme veľmi zlú prvú tretinu, ale musíme uznať aj kvality súpera, ktorý hral dobre. Zdvihli sme sa v ďalších dvoch tretinách, mali sme viacero šancí, ale akonáhle domáci viedli, dobre bránili a bolo ťažké presadiť sa proti nim. Gratulujem súperovi k výhre, ale oceňujem aj prístup našich chlapcov, ktorí sa vrátili do zápasu. Dnes bola však Žilina lepšia.“

MsHK DOXXbet Žilina – DVTK Jegésmedvék Miškovec 5:3 (3:1, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Žilin (Bárta, Dubeň), 11. Balej (Piegl, Hvila), 14. Síkela (Žilin, Piegl), 31. Bárta (Podešva, Beránek), 59. Rud. Huna (Húževka) – 19. Kiss (Göz, Ritó), 24. Loiseau (Magosi, Crawford), 58. Kulmala (Vas). Rozhodovali: Müllner, Adamec – Rojík, Gegáň, vylúčení: 3:1, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 884 divákov.

Zostavy: Žilina: Mikoláš – Kučný, Mar. Hudec, Piegl, Žilin, Dubeň, Bagin, Mendrej – Jenčík, Húževka, Rud. Huna – Balej, Podešva, Bárta – Hvila, Surovka, Beránek – Síkela, Dom. Rehák, Milý – Hrazdíra Miškovec: Adorján – Crawford, Kiss, Szirányi, T. Slovák, Göz, J. Milam, Láda – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Ritó, Hajós, Vojtkó