Hokej Šport

Tipsport liga: Žilina má na konte šiestu prehru za sebou

MsHK DOXXbet Žilina si priniesla z Miškovca v poradí šiestu prehru.

Ilustračný obrázok k článku Tipsport liga: Žilina má na konte šiestu prehru za sebou

Žilina prehrala v 24. kole Tipsport ligy v Miškovci 4:2.

Zápas mal od úvodu dobré tempo, aktívnejší boli domáci hráči. Do vedenia sa dostali po chybe hosťujúcej obrany, keď sa v 12. minúte presadil Magosi. Žilinu niekoľkokrát podržal dobrými zákrokmi brankár Fučík, domáci druhý gól v prvej tretine napriek viacerým šanciam nepridali.

Druhé dejstvo začalo šancou hostí, no vyrovnanie prišlo až o 5 minút neskôr, keď skóroval Rudolf Huna. V 34. minúte poslal Miškovec opäť do vedenia Vas. Následne mohli domáci pridať aj tretí gól, no dve veľké príležitosti v priebehu niekoľkých sekúnd nevyužili. Fučík tak držal svoj tím v hre o dobrý výsledok aj naďalej.

V 43. minúte hry využil Žilinčan Hudec presilovku a vyrovnal na 2:2. O štyri minúty neskôr už ale viedli domáci o dva góly, keď v rýchlom slede prekonali Fučíka opäť Magosi a aj Louiseau. Žilinčania do konca stretnutia už nedokázali skórovať ani raz a pripísali si tak šiestu prehru za sebou.

DVTK Jégesmedvék Miškovec – MsHK DOXXbet Žilina 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 12. Magosi (Louiseau), 34. Vas (Kulmala), 46. Magosi, 47. Louiseau (Magosi) – 25. Ru. Huna (Ručkay, Hudec), 43. Hudec (Ru. Huna, Podešva). Rozhodovali: Korba, Kalina – Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 4:7, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 890 divákov.

DVTK Jégesmedvék Miškovec: Vay – Kiss, Crawford, Slovák, Szirányi, Milam, Göz, Láda – Kulmala, Vas, Pance – Magosi, Loiseau, Harrison – Somogyi, Galanisz, Miskolczi – Vojtkó, Hajós, Rito

MsHK DOXXbet Žilina: Fučík – Piegl, Kučný, Hudec, Jankovič, Matejka, Bagin, Dubeň – Balej, Surovka, Hvila – Huna, Podešva, Milý – Hrazdíra, Ručkay, Jenčík – Sikela, Húževka, Rehák