Tlačové správy

Študenti zo Žiliny vyhrali krajskú jazykovú súťaž a naučili sa 971 slovíčok

Študenti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline zvíťazili v krajskom kole medzinárodnej súťaže v učení cudzích jazykov s názvom Jazykový WocaBee šampionát. Súťaž prebieha pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR v online aplikácii na učenie slovíčok WocaBee.

Ilustračný obrázok k článku Študenti zo Žiliny vyhrali krajskú jazykovú súťaž a naučili sa 971 slovíčok
Zdroj: WocaBee s.r.o.

Do tretieho ročníka šampionátu sa zapojilo rekordných takmer 60 000 žiakov a súťažia v ňom triedy zo základných a stredných škôl na celom Slovensku. Študenti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline po svojom víťazstve v rámci v rámci Žilinského kraja postúpili do celoslovenského kola, ktoré sa uskutoční od 17. do 24. novembra 2021.

Celoslovenskí víťazi  budú v decembri reprezentovať Slovensko v záverečnom česko-slovenskom finále šampionátu. 

Šikovná aplikácia

WocaBee je webová aplikácia na učenie cudzích slovíčok pre školy. Funguje veľmi jednoducho – učiteľ priebežne zadáva do aplikácie balíky slovíčok, ktoré si žiaci precvičujú 8 rôznymi metódami. Aplikácia využíva tzv. umelú inteligenciu – každému sa individuálne prispôsobuje podľa toho, v ktorých slovíčkach robí žiak chyby. Učiteľ má možnosť spustiť písomky, ktoré sú ihneď automaticky vyhodnotené, alebo spustiť zo slovíčok online hru. Aplikáciu už využilo takmer 300 000 žiakov a učiteľov na Slovensku aj v zahraničí, pričom priemerné hodnotenie dosahuje 5 z 5-tich hviezdičiek.

Triedne tímy

Jazyková súťaž v učení cudzích slovíčok v aplikácii WocaBee prebieha na slovenských aj českých školách už po tretí krát. V súťaži sa hodnotí usilovnosť v učení sa slovnej zásoby, o ktorej vypovedajú body získané za precvičovanie slovíčok v aplikácii, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolách súťaže víťazia triedy, ktoré získajú najvyšší priemerný počet WocaPoints na jedného žiaka. Trieda tak súťaží ako tím a v šampionáte si na rozdiel od iných školských súťaží svoje vedomosti zlepšujú všetci žiaci v triede.

Do celoslovenského kola súťaže sa prebojovali Štu­denti zo Strednej odbornej školy dopravnej v Žiline z okresného a krajského kola v konkurencii 374 zapojených tried.

V krajskom kole súťaže dosiahli v priemere 3856 bo­dov, tzv. WocaPoints na jedného žiaka. Pre lepšiu predstavu – každá správna odpoveď pri precvičovaní slovíčok v aplikácii znamená zisk približne 2 WocaPoints.

Vyhrávajú všetci

Pani učiteľka Ivana Kubalová, ktorá v triede vyučuje anglický jazyk, komentuje súťaž a výkon svojich žiakov nasledovne: „Študenti z I.BP tvoria nový triedny kolektív. Využili výzvu, aby sa spoločne zapojili do tejto súťaže. Bola som nadšená z toho, keď po úspešnom absolvovaní okresného kola súťaže Jazykový WocaBee šampionát dievčatá a chlapci z mojej triedy s veľkým zanietením vstupovali i do krajského kola. Dosiahli vynikajúci výsledok aj vďaka tomu, že sa u nich prejavil tímový duch. Oceňujem, že vo svojom voľnom čase vďaka svojej húževnatosti urobili nielen niečo pre seba, pre kolektív, ale dobrovoľne sa podieľali na šírení dobrého mena školy.“ 

Celoslovenské kolo súťaže Jazykový WocaBee šampionát sa uskutoční v termíne 17. – 24. 11. 2021. Víťazi celoslovenského kola sa na začiatku decembra virtuálne „stretnú“ v bonusovom česko-slovenskom finále s najlepšími z Českej republiky. Doterajšie výsledky súťaže sú dostupné na www.wocabee.app/sutaz/.

Jazykový WocaBee šampionát na Slovensku podporili:

Hlavní partneri: HAPPY, LangBee, Mixit
Partneri: Alza.sk, Anton Toma, Dedoles, Inspio, Martinus, Vydavateľstvo FLP
Mediálni partneri: rodinka.sk, skolske.sk, vskolstve.sk a TOUCHIT

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: WocaBee s.r.o.
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM