Jozef Legéň Správy

Smútiaca rodina zavraždeného Antona Dobeša (†50): Od štátu dostane 33 000 €

Neuplynulo ani dva týždne, čo celý svet šokovala správa o masakre pod horou Nanga Parbat, pri ktorej zahynuli aj dvaja slovenskí horolezci. Peter Šperka a náš rodák z Rajeckých Teplíc Anton Dobeš sa už k rodinám nevrátia. Vláda dnes rozhodla, že rodiny pozostalých dostanú príspevok 33 000 €.

Ilustračný obrázok k článku Smútiaca rodina zavraždeného Antona Dobeša (†50): Od štátu dostane 33 000 €
Zdroj: TASR

Rodiny horolezcov, ktorých zavraždili pod horou Nanga Parbat, dostanú od vlády Slovenskej republiky príspevok po 33 000 eur. Rozhodli o tom dnes členovia vlády, s návrhom prišiel minister vnútra Robert Kaliňák.

„Cítime to ako morálny záväzok k tomu, že prvýkrát bolo Slovensko konfrontované s terorizmom, čo naznačuje, že naozaj sa pred ním nevieme ukryť. V úplne inom svetle to ukazuje aj na našu účasť v jednotlivých operáciách boja proti terorizmu,“ povedal Kaliňák. Podľa neho sa nedá hovoriť o odškodnení, pretože tragická udalosť sa nestala na území Slovenskej republiky a štát s ňou ani nemá nič spoločné.

Slovenskí horolezci Peter Šperka a Anton Dobeš prišli o život 23. júna v základnom tábore pod horou Nanga Parbat v Pakistane, po útoku teroristov.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie