han Krimi

Slovensko sa spamätáva zo ZRÁŽKY vlakov: TRAJA ľudia sú ťažko zranení. Ako sa NEHODA stala?

V nemocniciach je po piatkovej zrážke rušňa s vlakom pri Vrútkach hospitalizovaných 15 pacientov. Traja sú vo vážnom stave, ostatní utrpeli ľahšie zranenia.

Ilustračný obrázok k článku Slovensko sa spamätáva zo ZRÁŽKY vlakov: TRAJA ľudia sú ťažko zranení. Ako sa NEHODA stala?
14
Galéria

Informoval o tom na brífingu v Univerzitnej nemocnici v Martine minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO).

„Na mieste bolo ošetrených 74 pacientov, 34 z nich bolo prevezených do nemocníc v Martine, Žiline, Ružomberku, Považskej Bystrici a Dolnom Kubíne. Nemocnice k 22.30 h prijali 15 pacientov, traja sú vo vážnejšom stave, utrpeli polytraumy,“ konkretizoval Lengvarský.

Šťastie v nešťastí

Ostatní podľa neho utrpeli ľahšie zranenia, išlo o zlomeniny dolných končatín, kľúčnych kostí, pomliaždenia hrudníka. „Zranení pacienti, ktorí nevyžadovali liečbu, boli prepustení domov. Jeden z rušňovodičov je v stabilizovanom stave, utrpel poranenia hlavy a končatín,“ doplnil.

Šéf rezortu zdravotníctva podotkol, že vzhľadom na charakter nehody je veľmi dobré, že nedošlo k fatálnym následkom. Vyzdvihol promptnú reakciu okolitých nemocníc.

Kedy sa dozvieme viac?

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) o príčinách nehody nechcel špekulovať, bude to podľa neho na vyšetrovateľoch. Na mieste sa ešte v neskorých nočných hodinách mali podľa jeho informácií nachádzať inšpektori Železničnej spoločnosti Slovensko, Železníc SR a vyšetrovatelia Policajného zboru.

„Hneď, ako budeme poznať výsledky vyšetrovania, určite budeme o tejto nehode podrobne informovať,“ zdôraznil.

K zrážke osobného vlaku – elektrickej jednotky Panter a rušňom došlo v piatok večer na trati medzi Varínom a Vrútkami.

„Osobný vlak zostal pre poruchu stáť, rušňovodič volal do Vrútok, aby prišiel rušeň, ktorý ho môže odtiahnuť ďalej. Rušeň však narazil do tejto odstavenej elektrickej jednotky,“ opísal Doležal.

Rýchla pomoc

Prácu záchranných zložiek, ktoré boli na mieste nehody krátko po ohlásení vyzdvihol i minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO). Podľa neho zasahovali profesionálne a koordinovane. Zároveň vyjadril ľútosť nad zraneniami ľudí.

Polícia na sociálnej sieti informovala, že nehoda si nevyžiadala ľudský život. „Ľahko zranených bolo 59 osôb, 11 stredne ťažko a štyria ľudia sa zranili ťažko,“ spresnila polícia s tým, že zasahoval aj posttraumatic­ký tím.

Príčiny nehody budú podľa polície predmetom ďalšieho vyšetrovania. Železničná spoločnosť Slovensko na sociálnej sieti uviedla, že pred vyšetrením nebude o príčinách zrážky špekulovať.

Ďalšie aktuálne témy

Na trati medzi Varínom a Vrútkami sa zrazili dva vlaky
14
Galéria
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM