Webnoviny - Rôzne

Slota sa obáva nebezpečného vyhrážania, polícia to odmietla

Predseda SNS Ján Slota sa obáva o život. Na políciu podal podnet pre podozrenie zo spáchania trestného činu nebezpečného vyhrážania, pretože na diskusii k článku na www.sme.sk diskutujúci k výroku „Slota bude zabitý“ napísal:

„Vzhľadom na zákonitosti fungovania mafiánskeho prostredia je div a zázrak, že je Slopaj ešte nažive. Zrejme preto, lebo ako ústavný činiteľ má ochranu tajnej služby, resp. kontrarozviedky. Ale až nebude, chlapci, až raz nebude…“

Polícia Slotove podanie odmietla. Ten podal proti tomuto rozhodnutiu sťažnosť. Polícia odmietla Slotove podanie s tým, že reakcia osoby, ktorá vystupuje na diskusnom fóre www.sme.sk pod názvom „cholera“ nenapĺňa znaky skutkovej podstaty prečinu nebezpečného vyhrážania a nie je možné ju považovať ani za vyhrážku a už vôbec nemohla u nikoho vzbudiť dôvodnú obavu o život, zdravie alebo spôsobenie ťažkej ujmy. Táto reakcia mala byť podľa vyšetrovateľa len úvahou čitateľa na diskusnom fóre. Podľa Slotu vyšetrovateľ nepostupoval pri rozhodnutí ústavne konformným spôsobom, pretože hodnotenie otázok významných pre rozhodnutie nebolo založené na logickom úsudku, ktoré by vyplývalo zo starostlivého uváženia všetkých dôkazov.

SITA

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie