Skúsení personalisti radia: Ako si nájsť prácu nielen v Žiline?

Ste dlhodobo nezamestnaní, po materskej dovolenke alebo ste sa stali čerstvým absolventom? Či túžite po zmene pracovného miesta alebo snívate o pracovnej pozícii v inom odvetví, ako ste vyštudovali? Ako na to, nám v exkluzívnom rozhovore pre Žilina 24 poradili skúsení žilinskí personalisti.

Ilustračný obrázok k článku Skúsení personalisti radia: Ako si nájsť prácu nielen v Žiline?
Zdroj: Dnes24.sk

Krok č. 1: Špecifikujte si svoje ciele

Konkretizujte si oblasť, v ktorej chcete pôsobiť a zhodnoťte, na akú pozíciu máte dostatočné skúsenosti a znalosti. Skúste si zodpovedať na nasledujúce otázky: Aké sú moje predispozície? Mám dostatočné skúsenosti či znalosti z praxe? Ak nie, čo všetko musím pre dosiahnutie svojho cieľa spraviť? Následne prispôsobte svoj profesijný životopis konkrétnej pracovnej ponuke. Nechajte si poradiť od tímu personalistov v agentúre BEEJOBS, bezplatne vás usmerníme pri tvorbe vášho CV a motivačného listu.

Krok č. 2: Rozšírte si svoje vzdelanie a zručnosti

Hlavným heslom je „nestagnovať“! Ak nemôžete nájsť prácu už dlhšie, určite nestojte na jednom mieste. Ak Vám chýba jazyk či uvažujete nad jeho zdokonalením, v Žiline nájdete niekoľko kvalitných jazykových kurzov za rozumné ceny, napríklad aj v jazykovej škole Gabby.sk v centre mesta . Celý rad jazykových či manažérskych kurzov nájdeme vo Vzdelávacej Akadémii Žilina. Pokiaľ si chcete obohatiť svoj životopis o zručnosti, ktoré by vám zaručia stabilnú prácu v Žiline a jej okolí, jednoducho navštívte nás. Po troch mesiacoch práce u nás na trvalý pracovný pomer Vám preplatíme až pol sumy za zváračský kurz, preukaz na vysokozdvižný vozík či iné pracovné licencie. V rámci sociálneho systému každý mesiac finančne ohodnocujeme najlepších a najsnaživejších zamestnancov a môžete sa tešiť aj na mnohé iné zamestnanecké benefity.

Krok č. 3: Denne brázdite portály s pracovnými ponukami

V súčasnej dobe je nevyhnutné denne evidovať pracovné portály. Alfou a omegou by mala byť pre kandidáta doména profesia.sk či istp.sk, internetový sprievodca trhom práce, ktorého má na svedomí Úrad práce sociálnych vecí a rodiny a mnohé iné pracovné portály. Po zadefinovaní kraja a mesta si tak dokážete vychytať najhorúcejšie voľné pracovné miesta k dispozícii v Žiline. Pre zhrnutie -nezabudnite online sledovať všetky pracovné domény a facebookové stránky personálnych agentúr či jednotlivých firiem v našom regióne. Pre systematickosť vám odporúčame ukladať si jednotlivé reakcie osloveného zamestnávateľa. Dokážete tak v budúcnosti lepšie odstrániť prípadné nedostatky na pohovore, v maili alebo v životopise.

BEEJOBS, s.r.o.
O nás

Spoločnosť BEEJOBS je personálnou agentúrou, ktorá vsádza na hodnoty, ktoré sú vo všeobecnosti základným stavebným kameňom úspechu v oblasti ľudských zdrojov. Náš prístup k zadaným projektom, ľuďom, ktorí na nich pracujú, ale aj k zamestnancom agentúry jasne definuje smer, akým sa chceme uberať – „Byť iní“. Prinášame tak alternatívny pohľad na fungovanie symbiózy medzi zamestnávateľom, agentúrou a zamestnancom. Jedinečný sociálny systém ako aj zodpovedné plnenie úloh skúseného manažmentu sú garantom spokojnosti klienta.

Hľadám prácu

Pripojte sa k nášmu teamu, začnite pracovať prostredníctvom našej agentúry a využívajte výhody bohatého sociálneho systému. V živote každého človeka nastane okamih, kedy sa z nejakého dôvodu musí rozhodnúť pre nové riešenie vlastnej pracovnej otázky. Ideálnym prvým krokom je sebaanalýza vašej pracovnej minulosti – analýza predošlých zlyhaní, dôvodov pre opustenie zamestnania, či chýb, ktorých ste sa dopustili . Výsledkom by malo byť ich následné odstránenie v rámci budúcnosti. Vstupom do nového zamestnania by ste si mali byť istí, že činnosť, za ktorú chcete byť adekvátne odmenený, skutočne chcete dlhodobo a zodpovedne vykonávať tak, aby ste nenarušili svoju reputáciu. My veríme, že tieto pracovné, ale aj životné ciele môžete dosiahnuť so spoločnosťou BEEJOBS. Riadime sa heslom, že každý, kto skutočne chce a vie pracovať, neostane nezamestnaný.

BEEJOBS, s.r.o.
„personálna agentúra so skutočným zmyslom pre človeka…“
V. Tvrdého 790/13, 010 01 Žilina
0948 225 006, 0949 429 949
www.beejobs.skwww.facebook.com/beejobs

autor: Adela Fručková

(PR) – Za obsah zodpovedá objednávateľ tejto tlačovej správy.

Zdroj: Dnes24.sk