Rôzne Správy

Školský rok odštartovali stovky žilinských prvákov: Škôlkarov máme tento rok viac

Prvý raz sadlo do lavíc viac než sedemsto novopečených školákov. Je to menej ako minulý rok, naopak, nových škôlkarov nastúpilo viac.

Ilustračný obrázok k článku Školský rok odštartovali stovky žilinských prvákov: Škôlkarov máme tento rok viac
Zdroj: TASR

Do prvých ročníkov základných škôl (ZŠ) v pôsobnosti mesta Žilina by malo nastúpiť v nadchádzajúcom školskom roku 780 prvákov a do materských škôl (MŠ) 742 nových škôlkarov. TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Žilina Barbora Zigová.

Čísla sa môžu zmeniť

Podľa vedúcej odboru školstva a mládeže Mestského úradu v Žiline Viery Popluhárovej sú údaje predbežné, pretože konečné počty detí v MŠ i ZŠ budú známe až v polovici septembra. ,,Počty detí sa môžu k 15. septembru ešte mierne upraviť. Niektorým deťom môže byť odložená školská dochádzka, prípadne ich rodičia zapísali dodatočne," vysvetlila s tým, že oproti minulému školskému roku privítajú žilinské školy asi o 80 prváčikov menej a do MŠ nastúpi približne o 40 škôlkarov vi­ac.

Nahlásení škôlkari v lete neprišli

Žilinská radnica riešila podľa Zigovej počas letných prázdnin aj prevádzku MŠ, do ktorých sa pôvodne prihlásilo na letnú prevádzku 1168 detí.

,,Cez leto sme mali otvorené takmer všetky škôlky, pričom každá bola otvorená štyri týždne. Z nahlásených viac ako 1100 detí však podľa údajov z MŠ navštevovalo škôlky len 70 percent z nich. Opäť sa nám teda zopakoval scenár z predchádzajúcich rokov, keď sme museli mať pripravenú prevádzku, pripravené boli učiteľky, kuchárky aj upratovačky a deti sa do škôlky nedostavili," zdôraznila Popluhárová.

Hovorkyňa mesta pripomenula, že rodičia detí do troch rokov môžu počas roka využiť služby jasličiek. ,,Mesto Žilina zriaďuje dve zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov, jedno na ulici Veľká Okružná a druhé na Puškinovej ulici. Obe zariadenia v súčasnosti evidujú voľné miesta," dodala Zigová.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie