Soňa Vanovčanová Iné športy Šport

Sedemnásť medailí pre našich na Karate Grand Prix Žilina 2019, FOTO

Na víkendovom turnaji Karate grand prix Žilina boli žilinskí karatisti mimoriadne úspešní. A to nielen ako jednotlivci, ale aj v hodnotení klubov, kde získali tretie miesto.

Ilustračný obrázok k článku Sedemnásť medailí pre našich na Karate Grand Prix Žilina 2019, FOTO
12
Zdroj: Karate klub Žilina

V sobotu (27.4.2019) sa v športovej hale na Rosinkách uskutočnila ďalšia edícia turnaja KARATE GRAND PRIX ŽILINA. Turnaj zaznamenal rekordnú účasť 55 klubov, 539 štartujúcich a 675 štartov. O jeho výsledkoch informoval tréner Karate Klubu AC UNIZA Žilina Ján Novosad.

Domáci Karate Klub AC UNIZA Žilina, ktorý bol zároveň organizátorom podujatia, si podľa Novosada v konkurencii domácich aj zahraničných klubov počínal vynikajúco a ziskom 7 zlatých, 2 strieborných a 8 bronzových medailí obsadil v celkovom hodnotení klubov skvelé 3. miesto. V hodnotení samotného športového zápasu to znamenalo pozíciu ešte o jednu priečku vyššiu.

Turnaj bol zároveň záverečným podujatím stredoslovenského pohára klubov, v ktorom Žilinčanom patrila konečná 5. priečka spomedzi 62 klubov.