Soňa Vanovčanová Basketbal Šport Video

SBL: Ťažký zápas Žiliny so Svitom, VIDEO a FOTO

Žilina sa v poslednej štvrtine dostala do vedenia, ale po následných chybách ho nedokázala udržať. Basketbalisti Iskra Svit zdolali v Žiline PP & TV RAJ Žilina.

Zdroj: Dnes24.sk
Basketliga: PP & TV RAJ Žilina – Iskra Svit
55
Galéria
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

PP & TV RAJ Žilina – Iskra Svit 67:73 (9:12, 18:21, 21:21, 19:19) Podľa vyjadrenia žilinského trénera Ivana Kurillu, úvodná štvrtina pre zápasu nebola veľmi optimálna. Ako ďalej uvidol, po chorobe sa zotavuje zopár hráčov, čo si vyberá svoju daň na celkovom výkone. „V tomto zápase boli dôležitým aspektom doskoky a straty na našej strane. V poslednej štvrtine sme sa dostali do vedenia, ale po následných chybách, sme ho nedokázali udržať. Musíme sa zohrať, chyby eliminovať a ísť ďalej,“ uzavrel.

„V tomto stretnutí sme sa dostali do bodového deficitu, ktorý sme celý zápas doťahovali. V poslednej štvrtine sme skóre vyrovnali, no následne našimi chybami a nepremenenými strelamim, sme výsledok neudržali. V tomto súboji sme nehrali s dostatočnou energiou na to, aby sme dokázali zdolať tak dobrý tím, akým je Svit,“ povedal po zápase žilinský hráč Oliver Tot.

Michal Madzin, tréner Svitu sa vyjadril, že šlo o extrémne ťažký zápas, v ktorom nepadlo veľa bodov, hlavne v úvodnej štvrtine. „V úvodnej štvrtine sme sa my aj súper trápili a ťažké strely nepadli ani na jednej strane. O to radšej som, že sme dokázali vyhrať. Dôležité teraz je, aby sa Baldovský dostal späť. Kľúčom zápasu bolo pre nás vydržať v defenzíve a hlavne pokryť doskoky.“

Tomáš Gajan, hráč Svitu: „Veľmi náročné stretnutie. V Žiline sa hrá vždy veľmi ťažko a ešte ťažšie pred takým skvelým publikom. Dôležité je, že sme to zvládli, keďže sme sa pripravovali poctivo na tento zápas. Kľúčom zápasu bola určite defenzíva, čo je koniec koncov vidieť aj na celkovom počte bodov.“

Zostavy:

Žilina: Dickson 14, Jackson 13, Tot 12, Krajina 8, Rožánek 5 (Merešš 10, Blagojevič 5, Podhorský 0)

Svit: Avramovič 13, Washburn 12, Guillory 11, D. Davis 7, Baldovský 0 (Vučičevič 14, Galata 7, Gajan 5, Kuntič 4)

TH: 13/8 – 20/14, Fauly: 18 – 19, Trojky: 5 – 5, Rozhodovali: Brziak, Kiss, Bara

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie