Soňa Vanovčanová Basketbal Šport

SBL: Dramatický priebeh zápasu basket ligy medzi Žilinou a Interom Bratislava

Žilina odohrala ďalší zo zápasov Slovenskej basketbalovej ligy. V osemnástom kole muži PP TV Raj Žilina porazili lídra tabuľky BK Inter Bratislava.

Ilustračný obrázok k článku SBL: Dramatický priebeh zápasu basket ligy medzi Žilinou a Interom Bratislava
Zdroj: PP & TV RAJ Žilina

Žilina súboj proti prvému tímu tabuľky SBL po dramatickom priebehu vyhrala. Naďalej teda trvá domáca šnúra výherných zápasov.

Ako uviedol žilinský tréner Ivan Kurilla: „Keď idú tie sviatky, tak je treba povedať, že pre nás to je ako biblický príbeh súboja Dávida a Goliáša. Inter Bratislava je kvalitný a silný tím. Má vo svojich radoch veľmi skúsených hráčov. Môžeme si všetci zagratulovať, zahrali sme veľmi dobre hlavne z pohľadu obrany. Veľmi ma teší, že sme záver zápasu takticky zvládli a to bolo rozhodujúce.“

Podľa jedného zo žilinských hráčov, Olivera Tota, pri súperovi, akým je Inter, je dôležitá maximálna motivácia „Vedeli sme, že Inter hrá veľmi dobre a že musíme hrať skoro bezchybne, aby sme ich zdolali. V tomto, ako aj pri skoro všetkých víťazstvách tejto sezóny je nutné vyzdvihnúť výbornú prácu defenzívy,“ skonštatoval po zápase.

„Tento zápas by som zhodnotil tak, že sme neboli koncentrovaní v útoku, hlavne v poslednej štvrtine. Robili sme zbytočné chyby, z ktorých sa musíme určite poučiť. Takéto zápasy určite ešte budú a teda musíme na takéto chyby reagovať. Hráči, od ktorých som očakával viacej, nezabrali. Dúfam, že v budúcich zápasoch budú hrať lepšie,“ skonštatoval Oliver Vidin, tréner Interu.

Michal Baťka, hráč Bratislavy: „Vedeli sme, že Žilina prehrala doma iba v prvom kole. Myslím si, že sme doma ukázali, že proti ním vieme hrať, žiaľ nám to teraz nepadalo v útoku. Nezvládli sme poslednú štvrtinu, ktorú sme prehrali, a tým aj celý zápas. Bol to náš posledný zápas v tomto roku. Verím, že v najbližšom stretnutí to bude víťazstvo.“

P & TV Raj Žilina – BK Inter Bratislava 72:67 (16:16, 18:22, 16:14, 22:15)

Žilina: Dickson 24, Tot 15, Jackson 12, Merešš 11, Rožánek 3 (Stanojevič 7, Blagojevič, Mátych a Podhorský 0)
Inter: Baťka 11, Barač 7, Skinner a Smith po 6, Bulatovič 4 (Kinney 20, Fusek 6, Mrviš 5, Abrhám 2)
TH: 22/15 – 18/11, Fauly: 22 – 22, Trojky: 5 – 4,
Rozhodovali: Brziak, Bara, Mlynarčík

Foto: ilustračné

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info zo ŽILINY a okolia

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie