Správy Samospráva

Rekonštrukcia Parku Ľ. Štúra v druhej etape: Na čo sa môžeme tešiť?

Park Ľudovíta Štúra patrí medzi obľúbené oddychové lokality v Žiline. Pozrite, čo tu po novom pribudne.

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia Parku Ľ. Štúra v druhej etape: Na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj: TASR

Druhú etapu Memoranda o spolupráci na revitalizácii a rekonštrukcii Parku Ľudovíta Štúra v Žiline podpísali v utorok 8. augusta primátor mesta Žilina Igor Choma a správca Nadácie Kia Motors Slovakia Dušan Dvořák. Informoval hovorca mesta Žilina Pavol Čorba.

Doplnil, že v druhej etape memoranda sa partneri zaväzujú zabezpečiť realizáciu projektu a v súvislosti s ňou vzájomne spolupracovať a plniť dohodnuté povinnosti.

„Mesto Žilina zabezpečí podľa projektovej dokumentácie vegetačné úpravy parku, vybudovanie fontány pri soche Ľ. Štúra a wifi pripojenie. Nadácia zabezpečí dokončenie spevnenej plochy okolo sochy Ľ. Štúra, inštaláciu troch pitných fontánok a drobnú architektúru,“ uviedol hovorca mesta Žilina.

Rekonštrukcia a revitalizácia Parku Ľ. Štúra pokračuje podľa predstáv, a to aj vďaka nášmu partnerovi – Nadácii Kia Motors Slovakia. Myslím si, že Žilinčania budú mať po dokončení moderné a dôstojné miesto na oddych, šport či trávenie voľného času,“ povedal Choma.

Podľa Dvořáka potvrdili obidve strany podpisom memoranda ďalšie pokračovanie úspešnej spolupráce. „Rekonštrukcia Parku Ľ. Štúra sa tým dostáva do finálnej fázy. Veríme, že po jej ukončení bude park príjemným miestom pre aktívne trávenie voľného času Žilinčanov všetkých vekových skupín,“ dodal Dvořák.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie