Soňa Vanovčanová Rôzne Správy

Rekonštrukcia medzi elektrárňami Hričov a Mikšová postihne 1200 domácností

Rekonštrukcia vedenia medzi elektrárňami Hričov a Mikšová čaká v blízkych dňoch rekonštrukcia. Ako sa dotkne domácností?

Ilustračný obrázok k článku Rekonštrukcia medzi elektrárňami Hričov a Mikšová postihne 1200 domácností
Zdroj: TASR

Prerušenie dodávky elektrickej energie z dôvodu rekonštrukcie vedenia s napätím 110.000 voltov, ktoré spája vodné elektrárne Hričov a Mikšová, čaká v dňoch 11.9. – 13.9.2017 takmer 1200 domácností v Predmieri, Súľove-Hradnej, Jablonovom, Vrchteplej a Bytči. TASR o tom informoval hovorca Stredoslovenskej energetiky – Distribúcie (SSE-D), a. s., Miroslav Gejdoš.

Doplnil, že plánované odstávky elektriny začnú každý deň o 7. hodine a potrvajú najdlhšie do 19.30 h. „Správca vedenia SSE-D vymení počas spomínaných dní zemné lano na stožiaroch vedenia. Poslúži na prenos dát cez optickú sieť a zároveň ako bleskozvod sústavy. Lano je rozdelené na úseky, pričom každý má zhruba tri kilometre. Na takúto vzdialenosť pripadá najmenej desať stožiarov. Počas rekonštrukcie musia elektrikári z bezpečnostných dôvodov vypnúť na danom území všetky elektrické vedenia,“ uviedol Gejdoš.

V súvislosti s prácami došlo podľa neho za posledné týždne v okolitých obciach už k niekoľkým plánovaným odstávkam. „Keďže SSE-D chce ukončiť rekonštrukciu 25. októbra, tá najbližšia ešte nebude posledná. Distribútor chystá dovtedy odstávky každý týždeň od pondelka do stredy s výnimkou posledného septembrového a prvého októbrového týždňa. Mali by s tým počítať obyvatelia Hlbokého nad Váhom a Dolného Hričova, konkrétne časti Peklina. Zoznam dotknutých adries a konkrétny čas môžu nájsť na internetových stránkach obcí, prípadne sa môžu informovať na príslušnom obecnom úrade,“ dodal hovorca SSE-D.

„Naši pracovníci vynaložia maximálne úsilie, aby dodávku elektriny obnovili čo najskôr. Ak sa nestane nič nepredvídateľné, môže to byť skôr ako v avizovanom čase. Dotknutých odberateľov by sme však chceli požiadať o trpezlivosť a náležitú prípravu na odstávku,“ zdôraznil Gejdoš.

Upozornil, že každý odberateľ elektriny, ktorý chce byť dopredu informovaný o plánovaných odstávkach, sa môže zaregistrovať na internetovej stránke distribučnej spoločnosti www.sse-d.sk v sekcii Webkontakty. „Vďaka tejto službe ho bude SSE-D kontaktovať vždy s dostatočným predstihom, aby sa mohol na odstávku pripraviť a predísť nečakaným komplikáciám alebo škodám,“ uzavrel hovorca SSE-D.

Foto: ilustračné

Zdroj: zilina.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM