Erika Ďurčová Rôzne

Recenzenti Google o Žiline: Toto si myslia o najznámejších miestach

Google recenzie ukazujú, ako vidia známe lokality v našom meste domáci i návštevníci. Pozreli sme sa na to, ako obstálo kúpalisko, nástupište a iné...

Ilustračný obrázok k článku Recenzenti Google o Žiline: Toto si myslia o najznámejších miestach
Zdroj: TASR

Mnohí z nás počas ciest nepustia z ruky pomocníka v podobe máp od Googlu. Okrem toho, miesta, ktoré ľudia navštívia, môžu hodnotiť a poskytnúť tak informácie iným, ktorí sa na ne chystajú. Google vás po návšteve miesta vyzve, aby mu udelili hviezdičky a niečo o ňom napísali. Udeliť môžete maximálne päť hviezdičiek – rovných päť pritom znamená najvyššiu spokojnosť. Z udelených hviezdičiek potom Google zráta niečo ako známku – rating. Rovnako platí, že čím je vyššia, tým lepšie.

Pozreli sme sa na hodnotenia niektorých známych miest v Žiline. Pridali sme tiež pár vybraných komentárov od ľudí, ktorí tieto miesta navštívili.

Železničná stanica

2,5 hviezdičky, rating 2,7

Pod tri hviezdičky sa umiestnila Železničná stanica v Žiline. Respondenti najviac kritizujú, že stanici chýba čistota, je tam pravidelný pohyb bezdomovcov a cestujúcich obťažuje smrad.

Pozitívnych hodnotení je menej ale predsa je tu jedna, kde recenzentka Faroma píše, že v porovnaní s martinskou železničnou stanicou je veľmi dobrá a navyše je veľmi blízko k dvom nádherným námestiam.

„Veľké mínus pre prístup zamestnancov, budova je stará čo by až tak neprekážalo, ale je v nej naozaj zima“, píše svoj názor Timea.

Jaromírovi zase prekážalo, že schody na najpoužívanejšie nástupištia 2 a 3 sú strmé a pre starších a invalidov je to riadna prekážka.

Väčšina respondentov sa zhodla, že Železničná stanica v Žiline potrebuje urgentnú rekonštrukciu.

Futbalový štadión

4,5 hviezdičky, rating 4,4

Štyri aj pol hviezdičky od recenzentov patrí futbalovému štadiónu v Žiline. Často sa opakujú pochvalné komentáre na pekný štadión s úžasnou atmosférou a čistými záchodmi. Recenzenti sú spokojní s množstvom možností občerstvenia.

Vyberali sme z hodnotení, ktoré nie sú staršie ako rok.

Dominika si myslí, že Fan Shop je v pohode a krajší ako na predchádzajúcom mieste. Veľké plus je rodinný sektor a vstupenky pre deti za 1 euro.

Zopár respondentov ale kritizuje špinavé sedačky.

„Ak pôjdeš na zápas, zober si podušku, lebo sedadla sú špinavé,“ vyjadril svoj názor recenzent Julo.

Mestská krytá plaváreň

4 hviezdičky, rating 4

Respondenti sa najviac sťažujú na studenú vodu v bazénoch.

Katarína píše: „Nič extra, voda sa mi zdá vždy studená. V plaveckom by to ani nevadilo, ale detskom by mohla byť teplejšia“.

„Už roky sa na vonkajších bazénoch nič nezmenilo, žiadne nové atrakcie“, píše zase Andrea.

Ale napríklad Petrovi sa páči: „Super oddych, ešte by mohli znížiť ceny a budem tam každý deň“.

Ostatné hodnotenia

Samozrejme, hodnotených miest, prevádzok a objektov nájdete v Žiline omnoho viac. Napríklad Mestské divadlo v Žiline získalo hodnotenie 4,7 hviezdičky. Ľudia hodnotia aj kostoly. Katedrála Najsvätejšej Trojice získala hodnotenie 4,6 hviezdičky a Chrám Narodenia presvätej Bohorodičky v Žiline na Vlčincoch získala plný počet 5 hviezdičiek.

POZNÁMKA: Počty hviezdičiek sú uvedené ku dňu 21.8.2019. Pri­dávaním ďalších recenzií sa môžu meniť.

Nenechajte si ujsť viac noviniek zo Žiliny a okolia a sledujte nás aj na Facebooku.

Foto ilustračné.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie