Jozef Legéň Iné športy

Florbalová Salming extraliga mužov mala na programe dohrávku 19. kola a posledné 22. kolo. V 19. kole vycestovali kobylky do Bratislavy a v 22. kole privítali na domácej palubovke Tvrdošín. Play off začnú žilinské kobylky na domácej palubovke.

Ilustračný obrázok k článku Posledné boje žilinských kobyliek pred play off: Prvý zápas ponúkol dramatické predĺženie, druhý skončil debaklom

19. kolo
Hurikán Bratislava – FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 5:4 p.p.
(2:1, 1:1, 1:2, 1:0)

Góly Grasshoppers: 13. Dorčík, 32. Pazderka, 48. Grlický, 52. Hrin.
Vylúčenia: 1:1
Rozhodovali: Švik, Navrátil
Počet divákov: 50

Vstup do zápasu vyšiel domácim, ktorí z tlaku vyťažili úvodný gól. Kobylky vzápätí vyrovnali zásluhou Dorčíka. Po 20. minútach sa odchádzalo do šatní za stavu 2:1, keď sa domáci presadili v závere prvej tretiny. V druhej tretine išli domáci do vedenia 3:1, ale v 32. minúte znižoval Pazderka na 3:2.

V úvode tretej tretiny išla Bratislava do vedenia 4:2. Zvýšenou aktivitou zatlačili kobylky domácich na ich polke a podarilo sa im vyrovnať zásluhou Grlického a Hrina. Po 60. minútach bolo 4:4 a išlo sa do predĺženia. V predĺžení boli úspešnejší hráči Hurikánu, ktorí sa tešili z výhry 5:4.

Zostava Grasshoppers: Turiak, Sak – Kvasnica, Hrin, Baránek, Koščo, Pavlikovič, Novák – Ondrejmiška, Veneny, Ladňák, Hruška, Pazderka, Grlický, Vavrica, Radil, Dorčík. Tréner: Novák.

22. kolo

FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – FBK Tvrdošín 8:2
(2:0, 3:0, 3:2)
Góly Grasshoppers: 8. Lietava, 16. Baránek, 25. Pazderka, 26., 39. Veneny, 46. Novák, 57. Francl, 60. Kvasnica.
Vylúčenia: 0:0
Rozhodovali: Pánči, Pánis

V zápase posledného 22. kola základnej časti sa očakávalo povinné víťazstvo kobyliek. Domáci v oklieštenej zostave nenechali nič na náhodu a po 20. minútach viedli 2:0. V druhej tretine kobylky zvýšili náskok a po 40. minútach viedli 5:0. V poslednej tretine domáci poľavili, ale po výhre 8:2 sa mohli tešiť z víťazstva.

Premiéru v extralige si odkrútil Lietava, ktorý sa presadil aj strelecky. Po základnej časti obsadili kobylky konečné 2. miesto a do play off si vybrali Stupavu. Play off začnú kobylky na domácej palubovke ŠH Rosinská cesta Žilina už nasledujúci víkend. Prvý zápas odohrajú 29.2.2014 o 18:00 a druhý 30.2.2014 o 13:00.

Zostava Grasshoppers: Kružel, Turiak – Kvasnica, Radil, Baránek, Francl – Ondrejmiška, Veneny, Novák, Ladňák, Hruška, Pazderka, Lietava. Tréner: Novák.