Aktualizované Krimi

Rukojemnícka dráma sa skončila tragicky: Polícia našla v dome nehybné telo, VIDEO

Policajti prijali v pondelok popoludní oznámenie, že v rodinnom dome pri Žiline sa má nachádzať muž so strelnou zbraňou.

Ilustračný obrázok k článku Rukojemnícka dráma sa skončila tragicky: Polícia našla v dome nehybné telo, VIDEO
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Policajti našli po vstupe do rodinného domu v Strečne v okrese Žilina bez známok života 44-ročného muža, voči ktorému vykonávali v pondelok služobný zákrok.

Muž nekomunikoval

Policajti prijali v pondelok popoludní oznámenie, že v rodinnom dome sa má nachádzať muž so strelnou zbraňou. „Preverovaním zistili, že muž nie je držiteľom zbrojného preukazu a je po ňom vyhlásené pátranie pre podozrenie z trestnej činnosti. Na miesto sme hneď vyslali dostupné policajné hliadky, ktoré vykonali prvotné úkony s cieľom ochrany života, zdravia a majetku,“ uviedol hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Radko Moravčík.

„Na miesto bol vyslaný špeciálny policajný útvar KR PZ v Žiline, ktorý vykonal služobný zákrok. Vyjednávač útvaru s mužom najprv komunikoval. Vyzýval ho, aby opustil dom. Na opakované výzvy nereagoval. Následne ho upozornili, že budú použité donucovacie prostriedky. Na výzvy nereagoval, preto policajti násilne vstúpili do objektu,“ povedal krajský policajný hovorca.

Doplnil, že počas prehľadania objektu našli jedného muža bez známok života. „Ďalšie okolnosti prípadu sú predmetom vyšetrovania a prvotných procesných úkonov, ktoré na mieste vykonávame,“ dodal Moravčík.

Rukojemnícka dráma

Na zásah upozornila TV Joj. Podľa jej informácií muž odmietal komunikovať s políciou. „Na mieste sú kukláči, hliadky z obvodných oddelení aj policajti z pohotovostnej motorizovanej jednotky,“ píše TV Joj na portáli noviny.sk.

Dráma sa mala odohrávať na jednej z tamojších ulíc. Z bezpečnostných dôvodov bolo uzavreté široké okolie, na ulicu ani z nej nikoho nepúšťali. Portál noviny.sk píše o rukojemníckej dráme, žena s dieťaťom sa mala z domu dostať von ešte pred zásahom polície.

Zdroj: TASR/Erika Ďurčová
Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Najčítanejšie