Jozef Legéň Hokej

Parádny úvod novej sezóny: Vlci sfúkli aj majstrov sveta

Vydarený úvod do nového ročníka hokejovej extraligy sa podaril hráčom MsHK DOXXbet Žilina. Na ľade Dukly Trenčín si poradili s domácimi, ktorí boli posilnení o majstrov sveta Jána Lašáka, Richarda Lintnera, Róberta Petrovického a Rastislava Pavlikovského.

Ilustračný obrázok k článku Parádny úvod novej sezóny: Vlci sfúkli aj majstrov sveta

Zostavu Trenčína vystužili štyria slovenskí majstri sveta z Göteborgu a prispeli k tomu, že domáci už v 3. minúte otvorili skóre. Vo vyrovnanom zápase však hostia najskôrgólmi v rozpätí 8 sekúnd stav otočili a hoci v závere úvodnej časti Trenčania ešte stihli vyrovnať, v 25. minúte Varga jedovatou strelou prekvapil Lašáka a Žilinčania sa opäť dostali do náskoku.

Žiadne z mužstiev si v priebehu zápasu nevedelo vynútiť súvislejšiu prevahu, takže stretnutie bolo neustále otvorené. Vývoj však na žilinskú stranu naklonil Linet po bleskovej kombinácii štvrtým gólom hosti v 47. minúte. Bojovní ale nesúrodí domáci na túto situáciu už nedokázali zareagovať, navyše zakrátko víťazstvo hostí ešte poistil Novák. Žilinčania na rozdiel od Trenčanov vedeli lepšie využívať svoje šance, trestali súperove chyby a to rozhodlo o ich triumfe.

Dukla Trenčín – MsHK DOXXbet Žilina 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 3. Vaculín, 19. Habšuda – 16. a 47. Linet, 16. Jarab, 25. Varga, 53. F. Novák. Rozhodovali: D. Konc – Sčensný, P. Šefčík, vylúčení: 6:2
bez využitia, bez striedania, 2307 divákov.

Hlasy trénerov

Róbert Kaláber, tréner Dukly: „Toto stretnutie sme nezvládli psychicky a ani po rýchlo strelenom úvodnom góle sme sa nedokázali upokojiť. Súper nám potom gólovo ušiel a robili sme aj herné chyby. V strednom pásme nás hostia prečíslovali. V tomto stretnutí sme mali možno až priveľký rešpekt.“

Jan Neliba, tréner Žiliny: „Sme spokojní s tým, že sme ukázali dobrú a organizovanú hru a že sme dokázali reagovať na gól domácich z úvodu zápasu. Podarilo sa nám otočiť výsledok, pri niektorých situáciách nás výdatne podržal brankár Laco, takže naše víťazstvo je zaslúžené.“