Futbal

Parádna žilinská pohárová jazda pokračuje: Šošoni triumfovali aj v Kazachstane

Konferenčná liga žilinskému tímu svedčí. Futbalisti MŠK sú krok od postupu do play-off, kde sa už aj črtá súper.

Ilustračný obrázok k článku Parádna žilinská pohárová jazda pokračuje: Šošoni triumfovali aj v Kazachstane
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v prvom zápase 3. predkola Európskej konferenčnej ligy v Nur-Sultane nad kazašským tímom Tobol Kostanaj 1:0. Jediný gól zápasu strelil v 27. minúte Miroslav Gono.

Odveta je na programe vo štvrtok 12. augusta o 18.45 v Žiline. Žilinčania sa v prípade postupu stretnú v play off EKL so zdolaným z dvojzápasu 3. predkola Európskej ligy medzi FK Jablonec a Celticom Glasgow. Prvý zápas vyhral škótsky klub v Česku 4:2.

Prvý polčas

Prvá štvrťhodina hry nepriniesla veľa futbalovej krásy a až krátko po nej prišla prvá strela na bránku. Žilinčan Kaprálik sa dostal k strele zvnútra šestnástky, ale brankár Mokin pohotovo zareagoval. V 23. minúte sa domáci dostali k rýchlej akcii, Malij adresoval z pravého krída prihrávku rozbehnutému Sergejevovi, ale ten v rýchlosti netrafil loptu ideálne.

V 27. minúte sa ujala nenápadná akcia Žilinčanov, keď Gono strelou spoza šestnástky prestrelil Mokina – 0:1.

Športové správy

Druhý polčas

Krátko po zmene strán predviedli domáci hráči zvýšenú ofenzívnu aktivitu. V 49. minúte podržal Žilinčanov brankár Petráš po sľubnej šanci domácich, ktorým následne nevyšla finálna fáza po viacerých centroch do šestnástky. Neprekonal ho ani Tošič v 55. minúte, no ešte sľubnejšiu šancu nepremenil na opačnej strane Bičachčjan, keď krížnou strelou v 72. minúte netrafil bránku.

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

Žilinčania sa v zostávajúcom priebehu zamerali na ustráženie tesného náskoku. Snažili sa držať loptu na svojich kopačkách, no v ofenzíve príliš neriskovali. Pozornou defenzívnou hrou nedovolili domácim vytvoriť si výhodné strelecké pozície. V nadstavenom čase zvládli aj závar pred svojou bránkou po rohovom kope. Hostia však v úplnom závere takmer prišli o víťazstvo, keď strelu Amanoviča zastavil na bránkovej čiare jeden zo žilinských hráčov.

Sumár

Tobol Kostanaj – MŠK Žilina 0:1 (0:1)

Gól: 27. Gono. Rozhodovali: Ivanov – Usačev, Dančenko (všetci Rus.), ŽK: Amanovič, Silva, Jovančič (všetci Kostanaj), bez divákov
Tobol Kostanaj: Mokin – Malij, Marochin, Amanovič – Kajrov (81. Žarynbetov), Tagybergen, Jovančič, Valiulin – Tošič (76. Nurgalijev), Brigido (76. Silva) – Sergejev (86. Manzorro)
MŠK Žilina: Petráš – Anang, Kopas, Kiwior, Sluka – Gono, Fazlagič, Bičachčjan (78. Slebodník) – Kaprálik (86. Myslovič), Jibril, Ďuriš (69. Goljan)

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.