Jozef Milan Rôzne

Sneženie vo februári na Liptove zotrvá

(ilustračné foto) SSC informuje o zjazdnosti ciest na Slovensku - stav v stredu (16.2.) o 13,38 hod. SHMÚ vydal výstrahu 2.stupňa pre okresy Liptovský Mikuláš, Martin a Ružomberok, kde sa MIESTAMI NA HREBEŇOCH HôR očakáva výskyt silného vetra, ktor

SLOVENSKÁ SPRÁVA CIEST INFORMUJE: Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty v SR sú zjazdné. Na D1 v úseku Ilava – Ladce, Ivachnová- Bôrik a Poprad – Jánovce je vrstva čerstvého až kašovitého snehu do 2cm, ostatné úseky sú mokré. Rýchlostné cesty sú prevažne mokré, okrem úsekov R3 na Orave, R3 obchvat Hornej Štubne a R4 obchvat Svidníka, kde je na vozovkách vrstva kašovitého snehu do 1 – 3 cm. Vozovky ciest I. a II. tried na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je na väčšine územia Slovenska pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do 2 – 4 cm. V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska prevažne pokrytý vrstvou utlačeného, miestami zľadovateného snehu hr. do 5 cm, v oblasti Kremnice, Starej Ľubovne, Vranova nad Topľou a Liptova na cestách nižších kategórií hr. do 10 cm. Horské priechody majú povrch väčšinou pokrytý vrstvou čerstvého až utlačeného snehu hr. do 3 cm, na HP Hriňová, Veľké Pole, Donovaly a Javorník do 5 cm, Čertovica, Huty, Herlianske Sedlo, Zbojská, Makov a Besník do 10 cm.

UPOZORNENIE PRE VODIČOV: Pri nízkych teplotách je na mokrých a vlhkých vozovkách, na mostoch a pri vodných tokoch zvýšené riziko vzniku poľadovice! Z dôvodu silného sneženia je dohľadnosť do 100m na diaľnici D1 Ivachnová – Važec, v okolí Šturca, Turč. Teplíc, Makova a Novej Bystrice, do 50 m v okolí Donovál. Cesta I/59 HoP Donovaly je pre husté sneženie uzatvorená pre vozidlá nad 10m dĺžky! Cesta I/14 cez HP Šturec je z dôvodu nehody uzatvorená pre všetky nákladné vozidlá! Horský priechod Čertovica je z dôvodu pádu lavín uzavretý pre všetku dopravu!

Horský priechod Makov je z dôvodu vytvárania sa snehových závejov uzavretý pre nákladnú dopravu! Na väčšine územia Slovenska je vplyvom hustého sneženia a silného vetra obmedzená viditeľnosť a zvýšená tvorba snehových jazykov a závejov. Na hr. prechode SR/ČR Svrčinovec sú neustále kolóny z dôvodu nezjazdnosti ciest na Českej strany. Hraničný priechod je uzavretý.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM