Jozef Milan Hokej

Ružomberský hokej má za sebou úspešnú sezónu

Súťažné tímy Mestského hokejového klubu Ružomberok zakončili svoje účinkovanie v uplynulej sezóne na konci marca. Predseda Výkonného výboru MHK Pavol Littva je spokojný: "Ciele, čo sme si dali pred sezónou, sme splnili." Viacej si prečítajte v rozhovore.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberský hokej má za sebou úspešnú sezónu
Foto: Jozef Milan

Juniori (18-roční)

Skončili na 8.mieste, v strede tabuľky, čo sme si aj dali za úlohu. Hrali druhú najvyššiu súťaž na Slovensku, čiže 1. slovenskú hokejovú ligu. Chceli sme našim chlapcom tiež pomôcť, hrať v extraligových mužstvách – dvaja z piatich, ktorých sme ponúkli, aj hrali v extraligovom tíme Liptovského Mikuláša.

Starší žiaci (ôsmaci, 14-roční chlapci)

Dosiahli sme historicky najlepšie umiestnenie v rámci najvyššej súťaže na Slovensku, skončili sme štvrtom mieste. A to sme hrali s takými, ako sú B.Bystrica, Martin, Zvolen. Skončili sme pred Liptovským Mikulášom a Dolným Kubínom, čo sú prirodzene takí naši najväčší rivali. Súťaž začínalo 12 tímov, potom pokračovalo 6, a tam sme teda boli štvrtý. Toto nečakal nikto, ďakujem chalanom s ružou na prsiach.

Mladší žiaci (šiestaci, 12-roční chlapci)

V tejto súťaži sa ešte nerobí tabuľka, ale z našej evidencie zápasov nám vychádza, že by sme boli v rámci stredoslovenského regiónu na treťom mieste. Teda aj tu treba chlapcom gratulovať.

Žiaci – prváci, druháci, tretiaci a prípravka

Pracujeme s chlapcami v zásade od piateho roku veku. Tieto tímy sa zúčastnili troch turnajov, nemajú ešte súťaž. Na domácom turnaji získali pekné druhé miesto, to ale u nich ešte nie je dôležité. Každopádne sme si dali za úlohu rozšíriť členskú základňu u najmenších, čo je pre klub to najdôležitejšie. V súčasnosti máme na ľade takých 60 – 65 chlapcov, čo je veľmi pekné číslo aj v porovnaní so staršími klubmi, robia s nimi piati tréneri.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM