Tomáš Batiz Správy

Ružomberské papierne sa pripravujú na celozávodnú odstávku

Ružomberský celulózovo-papierenský podnik Mondi SCP začne od soboty 31. augusta plánovanú celozávodnú údržbu zariadení. Dočasná odstávka bude trvať približne štyri týždne.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberské papierne sa pripravujú na celozávodnú odstávku
Zdroj: TASR

Podľa komunikačného manažéra spoločnosti Ľubomíra Čecha bude celozávodná odstávka oproti predošlým rokom dlhšia.

„Dôvodom sú práce spojené s investíciou do projektu ECO plus vo výške 340 miliónov eur vrátane modernizácie celulózky a prípravy na nový stroj PS19 s kapacitou 300.000 ton kartónového papiera s bielym povrchom. Ten nabehne v roku 2020,“ uviedol Čech s tým, že počas odstávky bude v podniku okrem zamestnancov približne 2500 zamestnancov externých dodávateľských firiem.

Obyvatelia Ružomberka, ktorí závisia od centrálneho zásobovania teplom a horúcou vodou zo závodu, celozávodnú odstávku už druhý rok po sebe nepocítia. Komunikačný manažér spoločnosti ubezpečil, že dodávky tepla pre mesto budú pokračovať ako zvyčajne.

„Ako súčasť 340-miliónovej investície do podniku – modernizácie celulózky a spustenia nového stroja na kartónový papier s bielym povrchom v roku 2020 – sme naplánovali začiatok tohtoročnej odstávky na koniec augusta. Očakávame, že práce budú ukončené počas štyroch týždňov. Zdravie a bezpečnosť všetkých našich zamestnancov a dodávateľov je nadovšetko a zabezpečíme všetky potrebné bezpečnostné opatrenia počas odstávky,” povedal prezident spoločnosti Bernhard Peschek.

Komplexnosť tohtoročnej odstávky dočasne zvyšuje pravdepodobnosť výskytu lokálneho zápachu pre čistiace a údržbárske práce, odstavovania a nábehy zariadení. Spoločnosť sa vopred ospravedlňuje za takýto možný výskyt a ubezpečuje, že prijala všetky opatrenia na prevenciu takéhoto výskytu.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Ružomberka a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM