Správy

Ružomberské KDH rokovalo: Michal Slašťan sa stal kandidátom na primátora

V utorok 29. apríla sa konalo zhromaždenie ružomberského klubu Kresťanskodemokratického hnutia, ktoré schválilo kandidatúru svojho člena Michala Slašťana na funkciu primátora Ružomberka. Kandidát je predsedom Okresného centra KDH, poslancom mestského a župného zastupiteľstva.

Ilustračný obrázok k článku Ružomberské KDH rokovalo: Michal Slašťan sa stal kandidátom na primátora
Foto: Jozef Milan

Klub Kresťanskodemo­kratického hnutia Ružomberok, ako základná organizačná jednotka, má kompetenciu schvaľovať kandidátnu listinu hnutia pre voľby do orgánov miestnej samosprávy. Členovia sa na rokovaní zhodli na tom, aby sa ich nominant uchádzal o pozíciu primátora mesta Ružomberok. Po diskusii prebehlo hlasovanie, v ktorom kandidát Michal Slašťan dostal jednomyseľnú podporu všetkých prítomných členov k tomu, aby kandidoval. Následne kandidát potvrdil, že dôveru prijíma a kandidovať bude.

Terajší viceprimátor a člen klubu Stanislav Bella na rokovaní vyhlásil, že na funkciu prvého muža radnice nebude kandidovať ani za KDH ani za inú politickú stranu a vyjadril plnú podporu Michalovi Slašťanovi. Taktiež deklaroval, že má záujem naďalej pracovať v prospech mesta a politickej strany.

„Na základe záverov straníckeho rokovania a nominácie som začal dávať dohromady svoj volebný tím. So svojimi priateľmi začíname pracovať na volebnom programe, ktorého hlavné ciele chceme čoskoro predstaviť ružomberskej verejnosti,“ povedal po ukončení straníckeho stretnutia Michal Slašťan.

Občania si budú voliť starostov, primátorov a poslancov obecných a mestských zastupiteľstiev v druhej polovici novembra 2014. Presný termín konania komunálnych volieb určí predseda Národnej rady Slovenskej republiky.

zdroj: Okresné centrum KDH Ružomberok

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM