Pressburg dance fest: Úspešné ružomberské Orientalico
Posledný septembrový víkend sa v Bratislave konal prvý ročník festivalu orientálnych tancov Pressburg dance fest, ktorého cieľom je prepojiť tanečné komunity Českej republiky, Maďarska, Poľska, Rakúska a Slovenska. Na festivale nechýbalo ani ružomberské Orientalico.

V rámci festivalu sa uskutočnila aj tanečná súťaž skupín a sólistiek vo viacerých kategóriách. Ružomberské tanečnice ORIENTALICO si zo súťaže odniesli tri strieborné medaily za sólové vystúpenia a pohár za tretie miesto v kategórii skupiny.
Skupinová choreografia
Ako skupina sa Orientalico mohlo prezentovať len s jednou choreografiou. Do súťaže sa prihlásili s arabsko-andalúzskym tancom. Autorkou choreografie je španielska tanečnica Alba Hayal, u ktorej absolvovali výuku. Ako perličku je možné uviesť niekoľko čísel:
- nácvik tohoto tanca si vyžadoval 30 hodín tréningu
- kostýmy šité na mieru a doplnky priamo z Andalúzie stáli zhruba 800€
- na jednu flamenco sukňu sa spotrebovalo 4,5 metra saténu
Pozvánka na Orient show
Orientálne flamenco predvedie skupina Orientalico aj na svojej Orient show 19. októbra o 17:45 v Kine Kultúra v Ružomberku. V programe vystúpia: Hlavný hosť- Katka Krejčová (CZ); ďalej: Isthar Dancers (TN), Samira (NT), Azhar (RK), Orientalico a Musica Orientalica (RK). Srdečne všetkých pozývame.
zdroj: Orientalico, Bibiána Hlaváčová
