Jozef Milan Samospráva

Mesto odkúpilo bývalé administratívne centrum Mondi SCP na Bystrickej ceste

Na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva bola 18. augusta podpísaná kúpna zmluva medzi mestom Ružomberok a Mondi SCP. Predmetom zmluvy bolo odkúpenie bývalej administratívnej budovy papierenského podniku spolu s pozemkom na ulici Bystrická cesta.

Ilustračný obrázok k článku Mesto odkúpilo bývalé administratívne centrum Mondi SCP na Bystrickej ceste
Foto: Jozef Milan

Mestské zastupiteľstvo Ružomberok schválilo predmetnú kúpu na júlovom rokovaní. „Urobili sa tak prvé kroky, ktoré vedú k naplneniu zámeru uznesenia vlády prijatého na júnovom výjazdovom rokovaní v Ružomberku, ktorého predmetom je zámer centralizovať orgány štátnej správy do jedného klientskeho centra v zmysle štandardov ESO,“ informoval médiá hovorca primátora Michal Praženica.

Jednotné klientske centrum výrazne zjednoduší občanom vybavovanie úradnej agendy, keďže všetky subjekty sa budú nachádzať pod jednou strechou a všetko vybavia na jednom mieste bez potreby presunov, ako je tomu teraz. Zároveň sa vyriešia aj ďalšie problémy, ako je napríklad problém s parkovaním pred budovami, kde je v súčasnosti rozmiestnená štátna správa.

Cena

Spoločnosť Mondi odhadla cenu budov na 4,4 mil. € a cenu pozemkov na 1,35 mil. €. Po rokovaniach s vedením mesta Ružomberok pristúpila na kúpnu cenu vo výške 1,05 mil. € za celý komplex. Na túto čiastku sa dohodol splátkový kalendár, ktorý určuje prvú splátku najneskôr 31.12.2016, pričom kúpna cena sa bude splácať po dobu piatich rokov.

Poistka

V prípade, že nedôjde k uskutočneniu zámeru zo strany štátu do 31.12.2016, zmluva sa zruší a predmetný komplex prejde naspäť do majetku Mondi SCP. Mesto je tak chránené, a v prípade nenaplnenia zámeru štátu neutrpí žiadnu finančnú alebo organizačnú stratu.

Súvisiaci článok: http://ruzomberok.dnes24.sk/…cestu-210611

Zdroj: Michal Praženica, asistent primátora

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM