Jozef Milan Krimi

Krvavý útok: Ružomberčan (55) bodol muža (63) do hrude

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku obvinil zo zločinu ublíženia na zdraví muža z Ružomberka, ktorý v sobotu 22. júna popoludní v obci Liptovská Štiavnička na miestnej komunikácii pred rodinným domom nožom zaútočil na staršieho muža.

Ilustračný obrázok k článku Krvavý útok: Ružomberčan (55) bodol muža (63) do hrude
Foto: Peter Handzuš / Zdroj: Dnes24.sk

Útočník pristúpil k staršiemu mužovi a zatváracím nožíkom s dĺžkou čepele 7 cm ho pichol do ľavej strany hrudníka. Napadnutému mužovi spôsobil ranu v oblasti životne dôležitých orgánov a jeho zranenie si vyžiadalo okamžitý lekársky zákrok.

„Útočník sa dal z miesta na útek. O niekoľko minút už mali policajti útočníka v rukách,“ informovalo Krajské riaditeľstvo PZ v Žiline. Po zadržaní vykonali u neho dychovú skúšku, pri ktorej mu namerali 1,53 mg/l alkoholu v dychu. Obvinenému mužovi hrozí v prípade preukázania viny trest odňatia slobody na päť až dvanásť rokov.

Podľa informácií redakcie rk24 si útočník už jedenkrát odpykal trest za podobné napadnutie nožom s tragickými následkami. Sobotný prípad sa stal na začiatku Štiavničky, kde sa nachádza mestská ubytovňa. Je pravdepodobné, že útočník aj napadnutý pre potýčkou spolu popíjali.

zdroj: rescueonline.sk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM