Jozef Milan Krimi

Hasiči zasahovali na Bielom Potoku pri nehode aj pri požiari

Hasiči Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Ružomberku majú za sebou vyťažený pracovný týždeň. Len v Mestskej časti Biely Potok zasahovali dvakrát.

Ilustračný obrázok k článku Hasiči zasahovali na Bielom Potoku pri nehode aj pri požiari
Foto: Jozef Milan

Zdemolovaný plot na Korytnickej ulici

V prvom prípade (16.11.) vykonali hasiči výjazd ku dopravnej nehode osobného a nákladného auta na štátnej ceste č. 59 pri Bielom Potoku. Žilinský policajný hovorca Radko Moravčík informoval, že vodič šoféroval v smere od Ružomberka na Banskú Bystricu ťahač s návesom a s poľským evidenčným číslom. Predbiehal Škodu Superb a pri zaraďovaní sa do jazdného pruhu narazil predkom ťahača do zadnej časti Škodovky. Po náraze Škoda prešla do protismeru a narazila do plotu rodinného domu(fotogaléria). Kamionista nezastavil a z miesta dopravnej nehody odišiel smerom na Banskú Bystricu, v Liptovskej Osade ho však ho zastavila hliadka tamojšieho oddelenia PZ. Škoda bola predbežne vyčíslená na 40 450 eur. Podľa polície 47-ročný vodič Škody alkohol nepil.

„Pri nehode nedošlo ku zraneniu osôb. Hasiči vyznačili miesto nehody výstražnými kužeľmi a do príjazdu polície riadili premávku. Po zdokumentovaní nehody hasiči pozbierali úlomky plastov do zbernej nádoby. Na opravu poškodeného elektrického stĺpa boli cez operačné stredisko privolaní pracovníci poruchovej služby,“ informoval Ján Ondruška z OR HaZZ.

Sviatky sa blížia: Horela údiareň

V noci o druhej boli hasiči dňa 20.11. privolaní ku požiaru udiarne na Bielom Potoku. Hasiči požiar drevenej udiarne uhasili jedným „C“ prúdom. Príčinou vzniku požiaru bola nedbalosť dospelých pri údení mäsa v drevenej údiarni. Pri požiari vznikla škoda, ktorá bola majiteľkou odhadnutá na 100,– €.

zdroj: OR HaZZ v Ružomberku

Hasiči zasahovali na Bielom Potoku pri nehode aj pri požiari
4
Galéria
Foto: Jozef Milan
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM