Ivana Milanová Samospráva

Do Ružomberka mieri 2000 turistov

Významná udalosť čaká naše mesto začiatkom februára 2017. Budeme totiž hostiť jubilejný 50. zimný zraz Klubu slovenských turistov (KST). Očakáva sa účasť zo všetkých regiónov Slovenska, ako aj zahraničia.

Ilustračný obrázok k článku Do Ružomberka mieri 2000 turistov
Zdroj: Mesto Ružomberok

Organizátorom podujatia je KST a Mesto Ružomberok. „Je to pre nás veľká výzva. Úspešné zvládnutie takejto náročnej akcie môže významným spôsobom pomôcť imidžu mesta," hovorí Martin Hromada, vedúci oddelenia regionálneho rozvoja a kultúry mestského úradu. Ako ďalej hovorí, Ružomberok má všetky podmienky a predpoklady zhostiť sa zrazu 2. až 5. februára na výbornú.

Program začína vo štvrtok 2. februára na Námestí slobody slávnostným otvorením. Budú k dispozícii suveníry mesta, mapy, premietanie filmov o Ružomberku, Vlkolínci. „Každý deň zrazu sú naplánované turistické trasy, ktoré sme vytypovali v spolupráci s KST. Snažíme sa ukázať najkrajšie miesta u nás ako napríklad Hrabovo, Čutkovo, Malinô Brdo, Vlkolínec, možno Čebrať a Veľký Choč. Pôjde o trasy pre peších turistov, novinkou by mali byť skialpinisti so svojim programom," dodáva Hromada.

Aký bude program po turistike?

Okrem turistiky čaká na účastníkov aj kultúrny program. V rámci neho majú byť napríklad cestovateľské besedy so zaujímavými ľuďmi. V sobotu 4. februára v športovej hale Koniareň stretnú všetci účastníci zrazu, vystúpi folklórny súbor Liptov, Alkana a ešte jeden zaujímavý hudobný hosť.

Nocľah, veľká starosť organizátorov

Najväčším problémom pre organizátorov je bezpochyby zabezpečenie ubytovania. Nájsť totiž nocľah pre dvetisíc ľudí v hlavnej časti zimnej sezóny nie je jednoduché. „Podarilo sa nám nájsť spoločnú reč s ubytovacími zariadeniami, niektorými internátmi. Do ponuky dáme aj všetky komerčné zariadenia, využijeme aj možnosti našich škôl," načrtol Hromada.

Pri príležitosti jubilejného 50. zimného zrazu turistov v Ružomberku vydá radnica niekoľko špeciálnych propagačných materiálov. K dispozícii bude tiež odznak, ktorý dostanú všetci účastníci podujatia.

Prečítajte si tiež:

Meral cestu na škodovke: Od značky až po strom s 1,46 promile v krvi

Mondi SCP podporí 19 environmen­tálnych projektov. Ktoré to budú tento rok?

Zdroj: Mesto Ružomberok
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM