Tlačové správy

Čo robiť, keď zima lyžiarom nepraje? Obúvajte korčule!

Zima nám ešte zďaleka nekončí a tá liptovská patrí medzi tie najkrajšie. Ak patríte medzi tých, ktorí si ju radi užívajú plnými priehrštiami a najlepšie aktívne, máte v tomto krásnom regióne množstvo príležitostí na kvalitne strávený čas a realizáciu.

Ilustračný obrázok k článku Čo robiť, keď zima lyžiarom nepraje? Obúvajte korčule!
Zdroj: Gothal

Pripravené sú pre vás napríklad dobre známe lyžiarske svahy na Malinom Brde, na Donovaloch či v Demänovskej doline. Nie každá rodina však obľubuje lyžovanie či snowboardovanie, alebo si ho často jednoducho nemôže dovoliť. Dobrá správa však je, že aktívne sa dá v zimných mesiacoch vyžiť aj inak. iba treba vedieť, kde!

Šmýkajte na ľad!

Obmedzenejšie a možno trocha adrenalínovejšie podmienky pre korčuľovanie ponúka v prípade mínusových teplôt napríklad vodný areál Liptovská Mara, ktorý je obľúbeným dejiskom športov v každom ročnom období. Treba podotknúť, že podmienky pre prírodné korčuľovanie sa kvôli otepľovaniu z roka na rok zhoršujú. Preto milovníci tohto zimného športu čoraz viac využívajú možnosti umelo chladených klzísk.

Korčuľovanie na slovenských jazerách
Korčuľovanie na slovenských jazerách / Zdroj: Gothal

Pokiaľ žijete v niektorom z liptovských miest a radi vsadíte na istotu, môžete využiť napríklad celoročné verejné korčuľovanie na zimnom štadióne JL Arena v Liptovskom Mikuláši, ktorý niekoľkokrát do týždňa ponúka denné i večerné bloky pre korčuliarov.
Využiť môžete aj menej známu zimnú ľadovú plochu nachádzajúcu sa na sídlisku Podbreziny. Ružomberčania zas určite ocenia čiastočne zrekonštruovaný zimný štadión, ktorý ponúka verejné korčuľovanie cca 2× do týždňa.

Verejné korčuľovanie ponúkajú aj viaceré zimné štadióny
Verejné korčuľovanie ponúkajú aj viaceré zimné štadióny / Zdroj: Gothal

Ak máte pri korčuľovaní radi spojenie komfortu umelo vytvorenej ľadovej plochy a čaro outdoorového korčuľovania v prírode, určite by ste mali navštíviť moderné klzisko v Liptovskej Osade, ktoré sa nachádza v rezorte Gothal. Je určené pre všetkých ubytovaných hosti, ale aj pre širokú verejnosť.

Na svoje si prídu jednotlivci, rodinky s deťmi či partie priateľov, ktoré si môžu klzisko dokonca zarezervovať len a len pre seba a zahrať si napríklad partičku hokeja. Nemáte korčule? To vôbec neprekáža pretože vám ich v Gothale radi zapožičajú. K dispozícii sú pánske, dámske či detské. Vašim ratolestiam požičajú aj prilbu, aby bolo pre ne korčuľovanie bezpečnejšie a tým najmenším, ktorí ešte na ľade nestáli, požičajú detské oporné pomôcky pre pomoc pri prvých krôčikoch na ľade. Tmy sa nemusíte báť, pretože ľadová plocha je zaopatrená umelým osvetlením.

Zimný štadión v rezorte Gothal Liptovská Osada
Zimný štadión v rezorte Gothal Liptovská Osada / Zdroj: Gothal

Korčuľovaním sa však zábava a relax nekončia. Po výdatnom pohybe na čerstvom zimnom vzduchu človeku zavše vyhladne. V takom prípade vám na Gothale odporúčame navštíviť novootvorenú Kolibu Liptov, ktorá sa nachádza iba pár krokov od klziska. Po odložení či vrátení korčúľ sa zas môžete oddať radovánkam vodného sveta, zohriať sa vo vírivke či saune, vychutnať si uvoľňujúcu a relaxačnú masáž, alebo zakončite svoj deň s celou rodinou v útulnej chalúpke či apartmáne. Možností ako tráviť čas v rezorte Gothal je totiž neúrekom, tak prečo mať na to vyhradený iba jeden deň :)

Koliba Liptov v Gothale
Koliba Liptov v Gothale / Zdroj: Gothal

Ak sa teda stále rozhodujete, čo by ste radi podnikli na Liptove počas zimy, skúste zvážiť, či práve korčule nebudú to pravé a orechové. Zdravý pohyb na ľade pod holým nebom, prospeje určite vám aj celej vašej rodine.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: Gothal
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM