Prekvapivé informácie z martinského klubu: Rastislav Špirko opúšťa MHC Martin!
Tento týždeň priniesol niekoľko zmien, o ktorých klub MHC Martin informoval fanúšikov prostredníctvom sociálnych sietí. Klub opúšťa rodák Rasťo Špirko a s najväčšou pravdepodobnosťou aj František Skladaný.

Pre martinských fanúšikov bol tento týždeň naročný. Kádra sa opäť dotknú zmeny.
Neistý Skladaný
V utorok (6.10) v ranných hodinách jednalo vedenie klubu o nastúpení bývalého slovenského hokejového reprezentanta a rodáka Františka Skladaného v drese MHC Martin. Skúsený 33-ročný útočník mal nastúpiť už v piatok na domáci zápas proti HK Dukla Trenčín. O niekoľko hodín neskôr sa však stiuácia zmenila, o čom klub opäť informoval prostredníctvom svojho konta na Facebooku.
„V poobedňajších hodinách sa však veci zmenili o definitívach vás budeme informovať v čo najkratšom čase.“
Špirko mieri do Čiech
Vo štvrtok (8.10.) klub zverejnil ďalšiu informáciu, ktorá fanúšikov poriadne šokovala. „Rastislav Špirko opúšťa MHC Martin. Rasťo sa dohodol na pôsobení v drese Komety Brno. Rasťovi ďakujeme za všetko a prajeme mu všetko dobré v novom klube,“ informuje MHC.
„Škoda, Rasťo ďakujeme,“ práve takéto komentáre sa najčastejšie objavovali pod uvedenou infomáciou. Rodený Martinčan, 31-ročný Špirko odohral za MHC Martin v tejto sezóne doteraz 9 zápasov, v ktorých získal 12 kanadských bodov za 7 gólov a 5 asistencií.
Či sa jeho odchod do najvyššej českej súťaže prejaví aj na martinskom ľade sa dozvieme už dnes. Martinskí hokejisti si zmerajú sily s HK Dukla Trenčín. Zápas začína o 17:30 hod.
Foto: MHC Martin
Čítajte tiež: Martinčania úspešní na domácom ľade: HK Poprad odišiel naprázdno
Fanúšikovia futbalu, tu nesmiete chýbať: Martinský Fomat čaká prestížny zápas!