Správy

Zvyšovanie bezpečnosti v meste: Pomôcť by mali rómske občianske hliadky

Aktuálnu bezpečnostnú situáciu a verejný poriadok nielen v lokalitách so zvýšeným výskytom rómskeho obyvateľstva budú monitorovať liptovskomikulášskou mestskou samosprávou novozriadené rómske občianske hliadky.

Ilustračný obrázok k článku Zvyšovanie bezpečnosti v meste: Pomôcť by mali rómske občianske hliadky
Zdroj: Dnes24.sk

Viceprimátor Jozef Repaský zdôraznil, že hlavnou úlohou tohto projektu s finančnou podporou EÚ je znižovať prejavy rastúcej kriminality, alkoholizmu a iných závislostí ako dôsledkov vysokej nezamestnanosti a nízkej životnej úrovne mnohých Rómov. „Toto je ďalší krok na zvýšenie kvality ich života,“ skonštatoval.

Jedným z podstatných výsledkov osvetovej činnosti, ktorá je súčasťou celého projektu, by podľa viceprimátora malo byť preventívne pôsobenie na deti a mládež. „Takýmto spôsobom chceme účinne predchádzať drogovým závislostiam, výtržnostiam a vandalizmu,“ vysvetlil Repaský.

Pracovné pozície dvoch dvojčlenných hliadok a jedného koordinátora vytvára mesto pre ľudí zo znevýhodneného sociálneho prostredia. „Dôležitým predpokladom je, aby mali prirodzenú autoritu a znalosť danej komunity a prostredia,“ dodal Repaský s tým, že na území Liptovského Mikuláša žije približne 1500 Rómov.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM