Michal Paška Rôzne

Železničnú vlečku odstránia do konca roka

Železničná vlečka na ceste 1/18 pri bývalom Maytexe v Liptovskom Mikuláši mala byť opravená do konca júna tohto roka. Dnes je už stanovený termín na jej odstránenie.

Železničná vlečka dlhé roky zavadzia a spomaľuje dopravu na ceste 1/18, k čomu prispieva aj jej zlý technický stav. O jej odstránenie sa usiluje tiež blízka automobilka. „Každým prechodom ťažkých kamiónov zažívame menšie zemetrasenie, ktoré narušuje statiku budovy. Spôsobuje nám to pukanie skiel a podlahy,“ povedal pre mikuláš24 riaditeľ automobilky Unicar Peter Brtáň, ešte v marci tohto roka. Po dvoch neúspešných termínoch určených na opravu vlečky, je nakoniec dohodou dotknutých strán stanovený dátum jej úplného odstránenia najneskôr do 31. decembra 2011.

Vlastníkom vlečky je trenčianska spoločnosť Ozeta Neo, ktorá už vlečku dlhé roky nepoužíva. Koncovými užívateľmi sú ešte Poľnonákup Liptov a ST. Nicolaus. Donedávna slúžila aj spoločnosti na výrobu želatíny Gelima, ktorá ako jediná vagónom prechádzala cez cestu. Tá už dnes využíva automobilovú prepravu. „Na odstránenie vlečky sme pripravení. Čakáme už len na predaj vagóna a zariadení, ktoré bude potrebné presunúť po tejto vlečke,“ hovorí Dušan Kuchta zo spoločnosti Gelima.

Keď Ozeta Neo získa od Gelimy súhlasné stanovisko môže sa začať s odstraňovaním vlečky. „Požiadame Úrad pre reguláciu železničnej dopravy o zmenu užívacieho povolenia. Unicar sa zaviazal, že urobí ďalšie kroky a okrem svojho pozemku odstráni vlečku aj na ceste,“ vysvetľuje Ján Tkáč z Ozety Neo.

súvisiaci článok: http://www.mikulas24.sk/clanky?…

  • jvk-

foto: skk

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM