Slávka Kellová Krimi

Výbuch plynovej bomby v reštaurácii zranil troch ľudí

Dnes okolo 18:00 hodiny vybuchla plynová bomba v ázijskej reštaurácii v Jasna shopping city v Liptovskom Mikuláši. Výbuch si vyžiadal troch zranených. Cestou k zásahu mali hasiči dopravnú nehodu.

K výbuchu došlo v prevádzke na Garbiarskej ulici v centre Liptovského Mikuláša. Príčinou bol únik plynu z fľaše, ktorá sa nachádzala blízko otvoreného ohňa. „Pri výbuchu utrpela jedna z prítomných osôb popáleniny druhého stupňa na tvári. Dvaja ľudia sú v šoku,“ uviedla pre www.mikulas24.sk Eva Krajčiová, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši.

Po výbuchu plynovej bomby v obchodnom centre nehorelo. Je v ňom totiž nainštalované bezpečnostné zariadenie. To spustilo prúdy vody zo stropov v jednotlivých prevádzkach. Časť centra a jednotlivých prevádzok sa tak ocitla pod vodou a zamestnancov jednotlivých obchodov čakalo alebo čaká upratovanie.

Na mieste zasahovali všetky záchranárske zložky. Okrem hasičov aj Rýchla zdravotnícka pomoc, ktorá zranených previezla do nemocnice. Polícia zabezpečila miesto a prípad vyšetruje. Na mieste bol aj kriminalistický technik, ktorý zabezpečoval potrebné materiály k vyšetrovaniu.

Cestou na zásah mali mikulášski hasiči dopravnú nehodu. Potvrdila to ich riaditeľka. „Našim príslušníkom sa nič nestalo. Poškodenie služobného vozidla nebude vo veľkom rozsahu,“ dodala Eva Krajčiová.

Text a foto: Michal Paška Správu sme doplnili o foto o 19:55 hod a aktualizovali o 21:10 hod.

vybuch
6
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM