Výborný vstup do ligy: Mikulášania vyhrali v Michalovciach!

Prvým kolom dnes odštartoval nový súťažný ročník prvej hokejovej ligy. Mužstvo MHK 32 Liptovský Mikuláš na úvod vycestovalo na horúci ľad do Michaloviec.

Ilustračný obrázok k článku Výborný vstup do ligy: Mikulášania vyhrali v Michalovciach!

Zverenci novozloženého trénerského dua Marián Horváth – Ivan Droppa boli na Zemplíne úspešní. Duel v prvej tretine síce gól nepriniesol, no 1050 divákov na štadióne v prostrednej časti videlo až štyri presné zásahy. Po 40 minútach svietil na ukazovateli nerozhodný stav 2:2 a remízový rezultát platil aj na konci záverečnej časti (3:3).

Na rad tak prišlo predĺženie, v ktorom ani jedno z mužstiev ďalší gól nepridalo, a tak o všetkom rozhodli až samostatné nájazdy. V prvej sérii sa presadil len jeden exekútor – Mikulášan Poliaček. V druhej sade vyrovnal nestarnúci Šechný. Tretia séria opäť priala Liptákom, Klimčík dal, Halás nie. Výhra 4:3 po trestných strieľaniach priniesla MHK 32 dva body, Michalovce získali bod jeden.

Mikulášania v ďalšom kole privítajú pred vlastným publikom reprezentačný výber Slovenska do 18 rokov. Pikantnosťou je fakt, že oba tímy súťažný ročník 2014/15 absolvujú na štadióne v Liptove. Ich prvý vzájomný zápas v tejto sezóne je na programe túto nedeľu, v tradičnom čase o 17:00 hod.

HK Dukla Michalovce – MHk 32 Liptovský Mikuláš 3:4 pp a sn (0:0, 2:2, 1:1 – 0:0, 0:1)
Góly: 25. Podsedlý, 35. Majerník, 60. Urban – 22. Poliaček, 33. Kuric, 42. Kadlubiak, roz. nájazd Klimčík
Rozhodovali: Snášel – Hric, Vyšný