Slávka Kellová Krimi

V Spišskej vykradli zlatníctvo: Palce v tom mal opäť aj Mikulášan

Do zlatníctva v Spišskej Novej Vsi vbehli ešte 23. apríla najmenej traja ozbrojení páchatelia s kuklami na hlavách. Ukradli zlato a šperky za najmenej 200 000 eur. Pravdepodobne išlo o gang, ktorého členom bol aj Mikulášan.

Ilustračný obrázok k článku V Spišskej vykradli zlatníctvo: Palce v tom mal opäť aj Mikulášan
Foto: Slávka Kellová

Páchatelia s použitím kovových páčidiel, kopaním a údermi päsťou rozbili sklené výplne na pulte a vitrínach predajne, z ktorých následne odcudzili väčšie množstvo šperkov najmä zo žltého kovu. Na jedného z pracovníkov predajne namierili strelnú zbraň. Z miesta činu ušli na vozidle Audi, ktoré strážil kuklou maskovaný, ozbrojený ďalší člen skupiny. „O predaj odcudzených šperkov sa mal podľa zistení polície postarať ďalší člen skupiny. Takto získané peniaze mali použiť pre vlastnú potrebu,“ hovorí žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Na základe výbornej operatívnej práce sa polícii podarilo vytipovať päť osôb ako možných páchateľov. Následne policajti vykonali na teritóriu troch krajských riaditeľstiev akciu zameranú na zadržanie podozrivých osôb. Počas akcie policajti vykonali 9 domových prehliadok v Liptovskom Mikuláši, Slovenskej Ľupči a Banskej Bystrici. „Pri prehliadkach policajti zaistili okrem iného plynovú pištoľ, samopal, revolver, po domácky vyrobenú strelnú zbraň, hlaveň zbrane a väčšie množstvo nábojov, kukly, oblečenie, zariadenie pôsobiace ako rušička signálu GSM, telefónne karty a mobilné telefóny použité na spáchanie uvedených skutkov,“ približuje podrobnosti Radko Moravčík.

Poplašnou správou chceli odpútať pozornosť

Na základe dôkaznej situácie vyšetrovateľ obvinil päť mužov vo veku 25 až 35 rokov z obzvlášť závažného zločinu lúpeže spáchaného organizovanou skupinou v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a prečinom šírenia poplašnej správy. Ide o Mareka V. (33), Michala U. (35), Branislava M. (32), Martina P. (25) a Petra K. (32).

Šírením poplašnej správy mali odviesť pozornosť polície. „Išlo o nahlásenie bomby v nemocnici na opačnej strane mesta. Políciu sa im však „dobehnúť“ nepodarilo, už všetci čelia obvineniu a v prípade dokázania viny im hrozia vysoké tresty. Konkrétne trest odňatia slobody na 15 – 25 rokov, alebo trest odňatia slobody na doživotie. Sudca Okresného súdu Košice I akceptoval návrh na vzatie do väzby a v súčasnej dobe sú všetci piati obvinení stíhaní väzobne,“ uzatvára Moravčík.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM