Tomáš Batiz Hokej

V dramatickom závere si Mikulášania udržali výhru

Druhá Spišská Nová Ves prišla v piatok do Liptova, aby si zmerala sily so šiestym celkom 1. hokejovej ligy Liptovským Mikulášom. V 38. kole však 14-bodový rozdiel nič neznamenal. V skutočne vyrovnanom zápase sa zrodila výhra domácich.

Ilustračný obrázok k článku V dramatickom závere si Mikulášania udržali výhru
Foto: Slávka Kellová

Spišská Nová Ves neprišla do Liptovského Mikuláša len tak na vychádzku. Začať nemohla lepšie, hneď v 19. sekunde pokus Borisa Krempaského pred brankárom Brunckom skončil za jeho chrbátom (0:1).

Nasledujúcich desať minúť sa ani jednému tímu nedarilo zakončiť, až nakoniec prišla šanca na hokejku domáceho Tomáša Devečku, ktorý od modrej vyrovnal skóre počas presilovky (1:1).

Už prvá tretina bola dôkazom, že dnes sa hral skutočne kvalitný hokej s viacerými dobrými akciami, ktoré skončili aj zakončením.

Síce až v 30. minúte, ale skóre ďalšej tretiny otvárili opäť Spišiaci, ktorí využili vylúčenie Galka. Po prihrávke na modrú sa dostal do zakončenia Branislav Horváth, ktorý „delovkou“ vymietol pravý horný roh brány (1:2).

V závere druhej tretiny sa ešte perfektnou akciou presadili domáci v súhre Bartíka, Macíka a Paukovčeka. Posledný menovaný vystrelil z celej sily, ale jeho ranu pri páde zachytil Kotvan.

Úvod poslednej časti hry si už Mikulášania nenechali vziať a v 43. minúte sa dočkali dlhoočakávaného vyrovnania, keď Peter Klepáč našiel pred bránou Lukáša Paukovčeka, ktorý presnou strelou našiel voľný priestor v bráne Kotvana. Následne v 52. minúte dal o sebe vedieť aj najproduktívnejší hráč Mikulášanov Radoslav Macík, ktorý takto pomohol svojmu tímu k vedúcej pozícii, keď nádherne zatečoval, puk zmenil dráhu letu a tým roztiahol sieť za chrbtom spišského brankára (3:2).

Spišiaci sa v úplnom závere snažili so šiestimi hráčmi na ľadovej ploche zvrátiť výsledok zápasu, ale to zrejme nepočítali s Petrom Bartíkom, ktorý v 59. minúte natiahol skóre na 4:2.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Bruncko (Palko) – Macík, Mezovský, Devečka, Duriš, Kuric, Kubáň, Kledrowetz, Matejka, Klepáč, Poliaček, Sajko, Pawelski, Uhrík, Mravec, Kubovčík, Bartík, Galko, Bača, Holiga, Paukovček.

HK Spišská Nová Ves: Kotvan (Godla) – Vartovník, Novák, Malina, Kohutiar, Jánošík, Krempaský, Horváth, Nitriansky, Gonda, Giľák, Džerenga, Hamrák, Prokop, Klinga, Homa, Findura.

Góly a asistencie: 11. Devečka , 44. Paukovček (Klepáč, Macík), 53. Macík, 59. Bartík (Uhrík, Mravec) – 1. Krempaský , 31. Horváth (Kohutiar)

Vzájomné zápasy:

  • 11. kolo 14.10.2011 Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 5:3
  • 22. kolo 18.11.2011 Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 1:2
  • 5. kolo 02.10.2012 Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 1:3
  • 16. kolo 02.11.2012 Lipt. Mikuláš – Spišská N. Ves 1:5
  • 27.kolo 07.12.2012 Spišská N. Ves – Lipt. Mikuláš 5:2

foto: Magdaléna Nahalková

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM