Slávka Kellová Rôzne

Ukončenie výroby si vyžiadalo prepustenie 77 zamestnancov

Ukončenie dlhodobo nerentabilnej výroby trojvrstvových šalovacích dielcov donútilo drevospracujúcu spoločnosť Rettenmeier Tatra Timber so sídlom v Liptovskom Hrádku k hromadnému prepusteniu 77 zamestnancov.

„Už dlhšiu dobu sa v tejto oblasti nedarilo dosiahnuť plánovanú rentabilitu. Všetky pokusy o zvýšenie produktivity a ziskovosti boli neúspešné. Neustále stúpajúce ceny guľatiny túto situáciu ešte viac zhoršovali. Z dôvodu zachovania hospodárnosti a v neposlednom rade aj ostatných pracovných miest sme museli pristúpiť k tomuto rozhodnutiu,“ vysvetlila konateľka Ingrid Benčová.

Zároveň spresnila, že spoločnosť Rettenmeier Tatra Timber skončila pracovný pomer so 77 zamestnancami pracujúcimi v spomínanej výrobnej oblasti i v súvisiacich podporných činnostiach s cieľom sústrediť sa na hlavnú činnosť drevospracujúceho podniku, ktorou je porez guľatiny a výroba stavebného reziva.

„V rámci krátkodobej reštrukturalizácie je naším zámerom zefektívnenie prevádzky pílnice až na jej plnú kapacitu, čo predstavuje takmer 600.000 m3 guľatiny ročne, a budúce využitie takto získaných zdrojov na nové investície,“ dodala Benčová s tým, že v pracovnom pomere naďalej zostáva takmer 200 zamestnancov.

zdroj, foto: TASR

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM