Tomáš Batiz Správy

Tradičný nočný beh mestom: V Mikuláši tento rok odštartovali stovky pretekárov

Liptov ožil behom. Na námestí sa stretlo viac ako 300 bežcov.

Ilustračný obrázok k článku Tradičný nočný beh mestom: V Mikuláši tento rok odštartovali stovky pretekárov

Night Run v Liptovskom Mikuláši sa stáva už menšou tradícou. V širšom centre mesta sa aj tento rok zišli stovky pretekárov, ktorí si zmerali svoje sily na 5, alebo 10 kilometrovej tra­ti.

Na tej kratšej variante triumfoval Štefan Štefina z Daejung Europe team. Strebro získal Michal Kubovčík z Liptvoského Mikuláša, ktorý na preteku reprezentoval AC Kriván L. Mikuláš. Prvou ženou v cieli bola Martina Mesárošová a to s časom 20:19.

V náročnejšej desaťkilometrovej trati sa z prvého miesta tešil Matúš Vlčko z Černovej, ktorému v cieli svietil na časomiere čas – 32:25. Celkovo ôsma dobehla prvá žena Petra Pastrová – jej čas 38:06.

Seriál pretekov 123athlonu bude počas letných prázdnin pokračovať. Na športovcov, ale aj príležitostných fanúšikov aktívneho pohybu čaká ešte cross duatlon a cross triatlon.