Tomáš Batiz Správy

Tradičné podujatie tento rok nebude: V Mikuláši zrušili Stoličné dni

Tradičné podujatie Stoličné dni, ktoré je zvyčajne naplnené bohatým kultúrno-spoločenským programom sa v tomto roku neuskutoční.

Ilustračný obrázok k článku Tradičné podujatie tento rok nebude: V Mikuláši zrušili Stoličné dni
Foto: Tomáš Batiz

Stoličné dni v Liptovskom Mikuláši sa mali konať od 18. do 20. júna. Ako uvádza radnica, dôvodom zrušenia je fakt, že podujatie nie je možné zorganizovať z jedného dňa na druhý a jeho organizácia bola prerušená z dôvodu opatrení v súvislosti s koronavírusom.

„Aj v prípade, že by ich do júna vláda uvoľnila, nie je reálne už podujatie zorganizovať. Nejde totiž o jednodňovú akciu, zapája sa do nej veľa aktérov v rámci hlavného programu, aj predajcovia z celej krajiny, ktorí si rezervujú predajné miesta mesiace dopredu,“ vysvetlila Soňa Višňovská z marketingového oddelenia mikulášskej radnice.

Stoličné dni boli vždy jedným z nosných podujatí otvorenia letnej turistickej sezóny. "Tento rok sa nám to už, žiaľ, nepodarí stihnúť, ale nezúfajme, sledujeme vývoj situácie s koronavírusom a máme snahu organizovať aspoň podujatia v rámci Mikulášskeho leta a tiež Švábkafest a ďalšie tradičné, letné aktivity, ktoré nám zameškanú zábavu a atmosféru Stoličných dní vynahradia. Je nám ľúto, že sme museli pristúpiť na základe opatrenia Úradu verejného zdravotníctva SR k zrušeniu tohto tradičného podujatia, ale zdravie je prvšie, “ dodala.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM