Tlačové správy

Tip na podujatie: Božský Karel Gott už čoskoro v Brezne

Začiatkom leta sa objavila prvá správa, že majstro KAREL GOTT posledný októbrový deň zavíta so svojím koncertom aj do Brezna. Znelo to dosť neuveriteľne, pretože umelci takéhoto formátu nezvyknú navštevovať malé okresné mestá. Vieme však, ktorý Brezňan má jeho príchod na svedomí

Ilustračný obrázok k článku Tip na podujatie: Božský Karel Gott už čoskoro v Brezne
Zdroj: TASR

Za všetkým stojí zakladateľ produkčnej a reklamnej agentúry Aybee production Andrej Barančok, ktorá v súčasnosti oslavuje okrúhle jubileum 10 rokov. Pri tejto príležitosti sme sa rozhodli zistiť, čo je nové s prípravou samotného koncertu, ako aj to, ako Andrej hodnotí 10 rokov práce.

Mal si 19 rokov, keď si sa rozhodol založiť vlastnú agentúru a pôsobiť aj v našom meste. Ako si začínal?
Spomínam si na to ako dnes, keď som si po maturite sadol v kuchyni s mojim otcom a rozprávali sme sa ako ďalej. Vtedy som mal len dve možnosti. Odísť za hranice alebo do iného mesta, ako väčšina mojich priateľov alebo sa skúsiť zamestnať v miestnych spoločnostiach. Ako absolvent Strednej priemyselnej školy v odbore technicko-informačné služby som v Brezne veľa možností na výber nemal. Vtedy mi otec povedal „synu nech už budeš kdekoľvek, pamätaj, že je lepšie byť prvý na dedine, ako druhý v meste“. Vtedy som sa rozhodol, že idem skúsiť podnikať. Mal som sto korún v peňaženke dnešných 3,33 € a bol som plný energie, odhodlania a snov. Rodičia sa vtedy rozhodli dať mi štartovné 5 000 vtedajších korún (166 €), aby som si mohol kúpiť kolky potrebné na živnosť a zaplatiť prvé bežné účty. Sám sa teraz pýtam, kde som nabral odvahu a odhodlanie ísť do toho.

Prečo práve produkčná a reklamná agentúra?
Bola doba kedy tu vystupovala 4 x do roka speváčka Ingola. Miestny kulturák bol problém naplniť aspoň z polovice a za všetkým zvučnejším bolo potrebné vycestovať. Veľké hviezdy sa mestu vyhýbali oblúkom, čo mňa ako mladého človeka veľmi hnevalo. Povedal som si, že to treba zmeniť. Prvé tri roky som sa učil, čo je to produkcia a marketing. Vďaka skvelým priateľom a partnerom sa začal postupne preberať kultúrno – spoločenský život aj v mojom meste. Podarilo sa zrealizovať 7 ročníkov TOP seven, 3 ročníky projektu Spoznaj Svoj Kraj, 4 ročníky MiSS Brezno, 3 ročníky malého autosalónu na námestí (Rolta Auto Day) a množstvo ďalších podujatí. Strašne rád spomínam na tie roky, pretože každé podujatie rástlo z roka na rok a tvrdá práca začala dávať zmysel.

S príchodom finančnej a hospodárskej krízy bol značne postihnutý práve segment v ktorom pracuješ. Aké to malo následky pre tvoje pôsobenie?
Roky 2009–2010 boli plné zmien. Musel som sa rozhodnúť ako ďalej. Partneri sa hľadali veľmi ťažko a preto padlo rozhodnutie, že musím rozšíriť svoje pôsobenie. Vďaka tomu som uskutočnil projekty od Bratislavy až po Vysoké Tatry a spoznal množstvo úžasných ľudí. A práve to mi dodalo odvahu pustiť sa do projektov „Arénoveho typu“.

Máš za sebou úspešné koncerty ako Helena Vondráčková, Lucie Bílá a teraz ťa čaká samotný Karel Gott. Prečo práve títo top umelci v Brezne?
V roku 2011 sa mi podarilo dostať pracovnú ponuku z najväčšieho vydavateľstva na Slovensku, aby som pracoval pre nich. Dali mi za úlohu spracovať projekt, čo by som pre nich vymyslel. Pracovne som si to nazval „Golden Stars“ (zlaté hviezdy). Vrcholnému vedeniu spoločnosti sa to páčilo natoľko, že mi ponúkli rovno zmluvu a voľnú ruku. Požiadal som ich o 3 dni na premyslenie. Počas týchto dní som si uvedomil, že ak to dokážem pre nich, tak to dokážem aj sám. Helena, Lucka a Karel boli mojím snom dlhé roky. A prečo práve v Brezne? Pretože toto je môj domov. Ľudia tu ťažko pracujú za veľmi nízke mzdy. Majú veľké množstvo problémov. Preto som si povedal, títo ľudia nemôžu len tak cestovať do Bratislavy alebo Košíc. Máme skvelú Arénu a ja týchto „veľkých“ ľudí dotiahnem k nim, aby aspoň na malú chvíľu pookriali, zabudli na každodenné problémy a strávili pekný večer so svojimi blízkymi. Priatelia mi hovoria si blázon, že to robíš tu. V iných mestách by si mal dvojnásobné vstupné a veľa reklamných partnerov. Ty namiesto toho mesiace chodíš po Slovensku a zháňaš partnerov na to, aby si zohnal financie na koncert v Brezne. Ja na to mám stále jednu odpoveď „sny sú na to, aby sa plnili a ja som to môjmu mestu sľúbil“. Vďaka skvelým partnerom sa mi z roka na rok darí presvedčiť stále ďalších, aby vstupenky na tieto podujatia pre svojich zamestnancov kupovali samotné spoločnosti. Ďakujem všetkým, ktorí do dnešného dňa tak konajú a starajú sa o svojich ľudí viac.

Za tie roky si pracoval s množstvom umelcov. Hovorí sa, že priateľstva v showbiznise neexistujú. Aká je práca so známymi ľuďmi o ktorých každý deň čítame či vidíme ich na televíznych obrazovkách? Treba rozlíšiť kto je umelec a kto je „celebrita.“ (smiech) Som nesmierne vďačný, že pri svojej práci som mohol stretnúť a spoznať množstvo úžasných ľudí, ktorí v živote niečo dokázali. Osobne sa mi veľmi dobre spolupracovalo s Helenkou Vondráčkovou a jej manželom, Luckou Bílou, Daliborom Jandom, Sisou Sklovskou, Peťom Nagyom, Zuzkou Belohorcovou, chalanmi zo skupín IMT Smile, Desmod a množstvom ďalších. Osobne pokladám za svojich priateľov Števa Skrúcaného, Martina „Pyca“ Rauscha, chalanov z LA Gioia a veľa ďalších. Pri projektoch som sa stretol aj s rozličnými povedzme že „maniermi“ a musel som dotyčným ukázať dvere. Našťastie si vždy uvedomili, že musia rýchlo prehodnotiť svoje správanie, pretože ako rýchlo prišli tak rýchlo môžu ísť aj domov.

Málokto o tebe vie, že si lokál patriot a podporuješ ľudí a združenia v našom meste. Len za minulý rok si urobil krajšie Vianoce zdravotným sestrám v NsP Brezno, deťom z detských domov či zdravotne ťažko postihnutým. Čo k tomu vedie tak mladého človeka?
Nepotrebujem, aby sa o tom vedelo. Môj obchodný partner a kamarát mi raz na otázku, prečo ma podporuje, povedal „vieš Andrej, keď dostávaš, mal by si vedieť aj dávať“. Tá veta mi rezonovala asi týždeň a potom som sa rozhodol v rámci mojich možností pomáhať. Nie vždy sa dá, nie vždy je to dostačujúce, ale myslím si, že keby každý pomáhal ľudom okolo seba aspoň v rámci svojich možností, život by bol krajší.

Karel Gott je bezpochyby top umelec v našich končinách. Ako sa ti podarilo presvedčiť ho, aby prišiel do Brezna? Keď to zrátam, trvalo to 3 roky práce a snahy sem Karla dostať. Viete, je to človek, ktorý má diár na roky plný a bez renomé nemáte šancu. Vďaka tým rokom moje meno a moja značka získala na vážnosti a zvučnosti. Posledné roky tomu len napomohli. Moji známi hovoria „Andrej ty si známejší v Bratislave či v Prahe viac, ako doma“. Pár z nich som požiadal, aby pomohli, vylobovali, pretože ja ich budem otravovať do vtedy, kým nedostanem ÁNO, pretože ak nie teraz, tak už kedy dostaneme takého veľkého umelca do nášho mesta. A čuduj sa svetu, zazvonil telefón a ozvali sa ľudia z Karlovho okolia. Pán Barančok, sledujeme vašu prácu a vieme o vás. Karel vám odkazuje, že s radosťou príde k vám do Brezna. Veľa ľudí nechápe, keď si prečíta plagát o turné: Praha, Plzeň, Brno, Bratislava … a zrazu Brezno. Som nesmierne rád za túto šancu. Koučovať 100 – členný štáb, 5 kamiónov techniky, množstvo práce okolo a samotná 5-mesačná príprava stojí za to. Preto sa chcem všetkým Brezňanom úprimne poďakovať za 10-ročnú priazeň. Všetkým partnerom a primátorovi mesta za 10-ročnú podporu. Mojím priateľom a rodine za pomoc. Dovoľte mi, pozvať vás všetkých na koncert Karla Gotta 31. októbra 2014 do Arény Brezno, kde tých 10 rokov oslávime všetci spolu. V predaji sa ešte nachádza posledných pár kusov vstupeniek.

Karel Gott v Brezne
2
Galéria
karel gott pozvanka
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM