Michal Paška Futbal

Tatran chce vrátiť divákov do hľadiska

V sobotu 23. júla 2011 začína nový ročník druhej futbalovej ligy. V MFK Tatran Liptovský Mikuláš dávajú šancu vlastným odchovancom.

Po letnej prestávke sa v sobotu otvoria brány štadiónov druhej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Liptovský Mikuláš v nej bude reprezentovať MFK Tatran, ktorý v úvodnom stretnutí privíta na domácom trávniku súpera z Moldavy nad Bodvou. Začiatok zápasu je o 17:30.

„Novým hráčom v našom kádri je Mlynarčík z MŠK Žilina. Z hosťovania v Závažnej Porube sa vrátil Moravčík. Z dorastu prichádza zabojovať o miesto v áčku trojica Pastva, Maťko a Legerský,“ informoval nás Martin Pohlod, výkonný riaditeľ klubu.

Oproti minulej sezóne už v drese Liptovského Mikuláša neuvidíte Urbana (odišiel do Dubnice), Kanderu (skončil s aktívnou činnosťou), Pekára (jeho novým pôsobiskom bude Horná Nitra), Demka (hosťovanie v Dolnom Kubíne), Repčeka (odišiel na hosťovanie do Závažnej Poruby) a Bellu, ktorý hosťuje v Palúdzke.

„Ako dokazuje pohyb v našom kádri, šancu sme sa predovšetkým rozhodli dať našim mladým odchovancom. Prvý krok k ich postupnému zapracovaniu do kádra sme dali už v letnej príprave,“ poznamenal Martin Pohlod, ktorý o cieľoch pred úvodným výkopom súťaže povedal: „Našim cieľom je najmä návrat divákov do hľadiska, chceme hrať taký futbal, ktorý sa im bude páčiť. S tým idú ruka v ruke aj výsledky. Umiestnenie, s akým budeme spokojní na konci súťaže, nebudem konkretizovať.“

Pre úplnosť dodávame, že trénerom Mikulášanov zostal po úspešnej minulej sezóne Pavol Strapáč. Jeho asistentom a zároveň aj trénerom brankárov bude Milan Penksa.

V Tatrane v lete nelenili nielen po futbalovej stránke, čoho dôkazom sú aj slová výkonného riaditeľa. „Na prvom poschodí sme v uplynulých týždňoch zrekonštruovali sociálne zariadenia. Úpravami prešla aj miestnosť pre rozhodcov. Trávnik na hlavnom ihrisku sme prevzdušnili a zrealizovali sme tiež jeho regeneráciu,“ dodal Martin Pohlod.

Text a foto: Michal Paška

MFK
1
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM