Pavol Tomčík Hokej

Spišiaci vrátili MHK 32 požičané, semifinálová séria sa začína odznova

Hokejistom MHK 32 Liptovský Mikuláš sa v utorok podvečer nepodarilo zopakovať výkon ani výsledok z prvého semifinálového merania síl play-off prvej hokejovej ligy, keď na Spiši vyhrali 1:0. Dnes na tom istom ľade a s rovnakým súperom prehrali vysoko 1:6.

Ilustračný obrázok k článku Spišiaci vrátili MHK 32 požičané, semifinálová séria sa začína odznova

Na úvodný gól Krempaského z piatej minúty síce ešte Mikulášania odpovedali, ale presný zásah Petra Bartíka z 11. minúty bol dnes v Spišskej Novej Vsi tým jediným, čo Liptáci u súpera predviedli. Spišiaci mikulášskym gólmanom Hollému a neskôr i jeho náhradníkovi Fedorovi nasúkali dokopy šesť gólov. Spišská Nová Ves po jednoznačnej výhre 6:1 vyrovnala stav semifinálovej série na 1:1.

Zápasy s poradovým číslom tri a štyri sa odohrajú v Liptove v piatok, resp. v sobotu zhodne o 17:00 hod. V prípade, že sa po nich séria nerozhodne, meno finalistu sa dozvieme v pondelok 23. februára po piatom semifinálovom stretnutí v Spišskej Novej Vsi.

HK Spišská Nová Ves – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Góly: 6. Krempaský, 15. Vartovník, 16. Vaic, 31. Horváth, 39. Findura, 43. Koky – 11. Bartík
Rozhodovali: Korba – Jobbágy, Bogdaň
Vylúčení: 6:7
Presilovky: 2:0
Oslabenia: 1:0
Divákov: 1757
Zostava MHK 32: Hollý – Hriňa, Nitriansky, Školiak, Bartík, Piatka, Poliaček, Roháč, Števuliak, Trochta, Uhrík, Devečka, Janči, Kadlubiak, Burzala, Sukeľ, Kuric, Macík. Tréner: Marián Horváth

Ilustračné foto: Magdaléna Nahalková