Michal Paška Rôzne

Radnica začala zverejňovať zoznamy neplatičov

Liptovskomikulášska radnica začala dnes s avizovaným zverejňovaním zoznamov neplatičov miestnych daní a poplatkov na oficiálnej internetovej stránke a úradnej tabuli.

Takmer 340 fyzických a 18 právnických osôb dlžilo ku koncu minulého roka spolu viac ako milión eur. „Je to obrovský balík peňazí, ktorý mestu chýba. Preto sme sa rozhodli aj takouto formou mobilizovať dlžníkov. Žiaduci efekt potvrdila počas júla už samotná informácia, že začneme zverejňovať takéto zoznamy. Za krátky čas sa nám podarilo vyzbierať takmer 50.000 eur," uviedol hovorca tamojšej samosprávy Peter Lehotský.

„Najväčší záväzok v celkovej sume na úrovni 270.000 eur má podľa neho obchodná spoločnosť v konkurze. Neslávnym rekordérom medzi fyzickými osobami je dlžník dane z nehnuteľnosti za takmer 6500 eur. „Evidujeme aj ďalších občanov, ktorých dlhy presahujú pomerne závratnú sumu 1000 eur," spresnil.

„Neplatičom sme už pred niekoľkými týždňami zaslali výzvu na uhradenie pohľadávok, v dohľadnej dobe bude nasledovať ďalšia. Ak si nevyrovnajú svoje záväzky, budeme musieť pristúpiť k ich vymáhaniu prostredníctvom exekúcie. V takom prípade budú musieť počítať aj s vyrubením pokuty za omeškanie," dodal Lehotský.

Zoznam dlžníkov nájdete tu: http://www.mikulas.sk/…dlznikov.php

zdroj: TASR ilustračné foto: Michal Paška

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM