Rôzne

Prístup do Jasnej bude pohodlnejší: Takto vyzerá nová lanovka

V stredisku Jasná Nízke Tatry už túto zimu pribudne ďalšia lanovka. Moderná šesťsedačka bude už čoskoro premávať od záchytného parkoviska Lúčky na zjazdovku Turistická do nadmorskej výšky 1287 m n.m. Novinkou je aj zjazdovka pre nenáročných lyžiarov.

Ilustračný obrázok k článku Prístup do Jasnej bude pohodlnejší: Takto vyzerá nová lanovka
Foto: Slávka Kellová

Prepravná kapacita lanovky bude 2460 ľudí za jednu hodinu. „Vznikne tak nový nástupný bod do strediska s pokladňami, požičovňou a gastrom na svahu. Týmto sa výrazne zvýši komfort do strediska, nakoľko parkovisko Lúčky zo svojou kapacitou 350 parkovacích miest bude ski-in a ski-out,“ uviedla hovorkyňa strediska v Nízkych Tatrách Zuzana Fabianová. „Vznikne tak prvý nástupný bod do strediska. Lyžiari už nebudú musieť využívať zo záchytného parkoviska skibus, ale nastúpia priamo na pohodlnú sedačkovú lanovku. Ďalším dôvodom je vytvorenie novej modrej zjazdovky pre nenáročných lyžiarov a rodiny s deťmi,“ dodala Z. Fabianová.

Prevádzkovateľ strediska do výstavby lanovky investoval sedem miliónov eur a do vytvorenia novej zjazdovky 230 000 eur. Celková investícia sa v Nízkych a Vysokých Tatrách okrem tejto sumy do konca roka 2012 vyšplhala na vyše 144 miliónov eur.

Foto: ilustračné

lanovka lucky jasna
2
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM