Marcel Mojžiš Rôzne

Premiérový ročník: V Mikuláši odovzdali Plakety BOZP

Premiérovým držiteľom Plakety BOZP, ktorú udelili dnes v Liptovskom Mikuláši počas medzinárodného kongresu SAPROW o bezpečnosti a ochrane zdravia pri práci, sa stal Vladimír Gunár z Dobroče v okrese Lučenec. Lesný robotník (21) neváhal pomôcť kolegyni, ktorú pri osade Kyslinky napadol medveď.

Ilustračný obrázok k článku Premiérový ročník: V Mikuláši odovzdali Plakety BOZP
Foto: Slávka Kellová

„Popravde, zakričala na nás, aby sme utekali. Spravil som dva kroky, obzrel sa a uvidel ju, ako leží na zemi a medveď nad ňou. Neváhal som ani na chvíľu, veď išlo o ľudský život. Schytil som haluz a zreval na zúrivého útočníka. Našťastie sa to skončilo dobre, hoci nám vtedy nebolo všetko jedno,“ opísal pre TASR.

Zachránená žena sa stále lieči zo zranení a tak svojho záchrancu pozdravila pri preberaní ocenenia aspoň telefonicky. „Plným právom si to zaslúži. V prvom momente som si pomyslela, že je už po mne, no keď som zbadala Vladka, ako ma nebojácne bráni, vedela som, že je dobre,“ zaspomínala si Darina Koreňová.

„Hoci sme začali veľmi špecifickým prípadom, nič to nemení na tom, že udeľovanie tejto prestížnej plakety by malo predovšetkým zdôrazniť životne dôležitú úlohu zvyšovania bezpečnosti a ochrany zdravia na pracoviskách, aby nedochádzalo k úrazom, ktoré, bohužiaľ, niekedy končia tragicky,“ dodal generálny riaditeľ Národného inšpektorátu práce SR Andrej Gmitter.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM