Tomáš Batiz Samospráva

Poslanci schválili dar pre Prešov: Mikuláš pošle na východ tisícky eur

Na mikulášskom zastupiteľstve schválili poslanci finančný dar pre mesto Prešov. Okrem peňazí za zrušený ohňostroj, pošlú na východ Slovenska ďalšiu sumu.

Ilustračný obrázok k článku Poslanci schválili dar pre Prešov: Mikuláš pošle na východ tisícky eur
Foto: Tomáš Batiz

Liptovskomikulášska samospráva pošle do Prešova finančný dar vo výške 10.000 eur. Chce tak pomôcť obyvateľom, ktorých v piatok 6. decembra zasiahla tragická udalosť – výbuch plynu v bytovke na prešovskej Mukačevskej ulici. Nenávratnú finančnú pomoc vo štvrtok jednohlasne schválili liptovskomikulášski mestskí poslanci.

„Hneď, ako sme sa dozvedeli o tejto tragédii, pripravili sme do zastupiteľstva návrh na finančnú pomoc Prešovčanom. Chceli by sme takto aspoň trochu zmierniť dôsledky tohto nešťastia pre tých, ktorých sa to bytostne dotýka,“ uviedol primátor Ján Blcháč.

Na základe pozitívnych ohlasov obyvateľov Liptovského Mikuláša na sociálnych sieťach sa vedenie mesta rozhodlo, že sa pridajú k iniciatíve viacerých slovenských samospráv a zrieknu sa silvestrovského ohňostroja v prospech Prešovčanov. „Peniaze, ktoré boli určené na silvestrovský ohňostroj, presunieme radšej na účet mesta Prešov. Objednávku na silvestrovský ohňostroj som už zrušil,“ skonštatoval Blcháč. Mesto tak k schválenej sume 10.000 eur pripíše ďalších 1500 eur.

Plyn vybuchol v jednom z bytov v 12-podlažnej bytovke. Nešťastie si vyžiadalo sedem ľudských životov, jedna osoba je stále nezvestná. Svoje domovy museli opustiť obyvatelia viacerých okolitých domov. Časť z nich sa do bytov vrátila v sobotu (7. 12.) popoludní.

Dajte LIKE na náš Facebook a Instagram a máte vždy čerstvé info z Liptovského Mikuláša a okolia.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM