Michal Paška Rôzne

Od dnes premáva deväť nových autobusov

Po liptovských a oravských cestách od dnes premáva v prímestskej autobusovej doprave ďalších deväť úplne nových autobusov.

„Uvedomujeme si obrovskú konkurenciu predovšetkým v individuálnej automobilovej doprave, čoho dôsledkom je úbytok cestujúcich. Snažíme sa to takýmto spôsobom zvrátiť a spraviť autobusovú dopravu atraktívnejšou," uviedol predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár s tým, že od roku 2006 to predstavuje zrealizovaný nákup viac ako 270 moderných autobusov v hodnote 48 miliónov eur.

Podľa generálneho riaditeľa akciovej spoločnosti SAD Liorbus Ladislava Hološa vďaka tejto investícii momentálne už ani jeden z 200 autobusov premávajúcich pravidelne na 90 prímestských linkách Oravy a Liptova nemá viac ako 16 rokov.

„Napriek výraznému pokroku oproti dávnejšej minulosti chceme v tomto trende pokračovať a naďalej priebežne nahrádzať staršie vozidlá novými," zdôraznil.

„Samozrejme, čím je autobus novší, má oveľa vyššie kvalitatívne parametre, bezpečnosť a komfort pri výrazne nižšej spotrebe či hlučnosti. Plníme tak dlhodobé zmluvné záväzky voči ŽSK, no najdôležitejšie je udržanie kvality našich služieb pre cestujúcich, aby ich chceli využívať," dodal Jozef Kendera, výrobný námestník liptovsko-oravského autobusového dopravcu, ktorý prímestskými linkami ročne prepraví približne 15 miliónov cestujúcich.

zdroj: TASR ilustračné foto: ŽSK

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM