Správy

Neodstatky v uliciach Mikuláša budú odstránené rýchlejšie: Vraj pomôže aplikácia

Práce má zjednodušiť mobilná aplikácia, do ktorej môžu pracovníci VPS pridávať priebežne nedostatky, ktoré zbadajú.

Ilustračný obrázok k článku Neodstatky v uliciach Mikuláša budú odstránené rýchlejšie: Vraj pomôže aplikácia
Zdroj: TASR/Roman Hanc

Výtlky na cestách, poškodené značky a ďalšie nedostatky odstránia pracovníci Verejnoprospešných služieb (VPS) mesta Liptovský Mikuláš rýchlejšie. Prácu im zjednoduší nová mobilná aplikácia, do ktorej pridávajú spozorované poruchy. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

„Keď pracovníci VPS pôjdu opilovať stromy a všimnú si cestou napríklad poškodenú dopravnú značku, nahrajú ju do aplikácie. Takto budú informácie na jednom mieste a vďaka aplikácii budeme mať možnosť pohotovejšie reagovať,“ vysvetlila hovorkyňa. Ako dodala, všetky podnety hneď prichádzajú na mestský úrad. Odbor dopravy a životného prostredia môže na ich vyriešenie nasadiť pracovné tímy.

Podľa Martina Kögela z VPS technici v teréne poruchu odfotia, nahrajú ju do aplikácie a tá automaticky zaznamená aj GPS súradnice z miesta. Prípadné opravy preto podľa jeho slov zrealizujú rýchlejšie a svoj pracovný čas využijú efektívnejšie. V súčasnosti používajú aplikáciu v skúšobnom režime siedmi technici. Po tomto období by mala byť sprístupnená aj ďalším zamestnancom.

Foto: ilustračné

Zostaňte v obraze! Najčerstvejšie správy z domova i zo sveta

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM