Michal Paška Rôzne

Na Slovensko sa valia búrky s krúpami

Po relatívne peknej nedeli sa na Slovensko valia búrky. Výstrahu prvého stupňa pred búrkami a ojedinele aj krúpami vydal na pondelok Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pre západ, stred a juh Slovenska a tiež pre Spiš.

Meteorológovia informujú, že s búrkami môžu byť spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 17 až 23 metrov za sekundu. Intenzita sprievodných javov nie je v danej ročnej dobe neočakávaná, môže však spôsobiť menšie škody.

Predpoveď počasia na nedeľnú noc a pondelok:

Nad strednou Európou sa udržiava nevýrazné tlakové pole. Zajtra postúpi od západu cez Čechy nad západné Slovensko zvlnený studený front.

NOC: Jasno až polojasno, miestami prechodne zväčšená oblačnosť. Najnižšia nočná teplota 17 až 12, na Kysuciach, Orave, v Liptove a na Spiši okolo 10 st. Slabý vietor do 3 m/s (10 km/h).

PONDELOK: Jasno až polojasno. Zrána v nižších polohách ojedinele hmlisto. Popoludní na západnom a strednom Slovensku pribúdanie oblačnosti. Miestami dážď alebo prehánky, ojedinele búrky, aj s krúpami. Denná teplota vystúpi na 26 až 31 stupňov Celzia, na Kysuciach, Orave, Liptove a Spiši okolo 24 stupňov. Teplota na horách vo výške 1500 m okolo 18 stupňov. Slabý vietor. Popoludní na západe postupne severozápadný vietor 4 až 8 m/s (15 až 30 km/h), miestami v nárazoch okolo 15 m/s (55 km/h). Pri búrkach vietor prechodne zosilnie.

foto: SITA

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM