Tomáš Batiz Hokej

dueli predposledného a posledného tímu hokejovej Tisport Ligy sa v piatok v 43. kole zrodilo domáce víťazstvo MAC Újbuda nad MHk Liptovský Mikuláš.

Ilustračný obrázok k článku Mikulášski hokejisti s ďalšou prehrou: Liptáci nestačili ani na predposlednú Budapešť
Zdroj: Tomáš Batiz

V dueli tímov zo dna tipsportligovej tabuľky dominovala bojovnosť pred hokejovou krásou. Domácim sa podarilo zaskočiť Liptákov, z úvodného tlaku vyťažili úvodný gól Trebócsa. Hostí „nenaštartovali“ ani dve presilové hry, ktoré mali k dispozícii, tri minúty pred prvým klaksónom sa ale individuálne presadil Rudolf Huna.

V druhej tretine boli domáci aktívnejším tímom, odmenou bol gól Softrona na konci 29. minúty. O pár sekúnd neskôr využil zmätky v obrane hostí na zvýšenie náskoku Stretch. Ďalší zásah pridali domáci na začiatku tretej tretiny, keď vôbec svojím prvým gólom v drese budapeštianskeho klubu zvýšil na 4:1 Kreisz.

Hosťom sa síce podarilo desať minút pred koncom riadneho hracieho času strelilť kontaktný gól Surovým, výraznejšie zdramatizovanie záveru to však napokon neprinieslo.

MAC Újbuda – MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

• Góly: 3. Terbócs (Kreisz, Pozsgai), 29. Sofron, 30. Stretch (Sofron), 43. Kreisz (Pitt, Orban) – 18. Rud. Huna, 50. Surový.