Správy

Mestskí a krajskí cestári prehlbujú spoluprácu: Šetriť chcú najmä na mechanizmoch

Predstavitelia liptovskomikulášskej radnice a liptovského závodu Správy ciest Žilinského samosprávneho kraja (SC ŽSK) sa dohodli na prehĺbení vzájomnej spolupráce v záujme skvalitnenia cestnej infraštruktúry a realizácie súvisiacich investičných zámerov.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí a krajskí cestári prehlbujú spoluprácu: Šetriť chcú najmä na mechanizmoch
Foto: Slávka Kellová

„V našom katastri sa na viacerých miestach pretínajú mestské a krajské cesty. Touto spoločnou snahou chceme minimalizovať zbytočne prejazdené kilometre údržbových mechanizmov počas zimného odhŕňania snehu či jarných a letných čistiacich prác,“ zdôraznil liptovskomikulášsky primátor Alexander Slafkovský.

Aj riaditeľ tamojšieho závodu SC ŽSK Martin Kögel skonštatoval, že by bolo určite praktickejšie a v konečnom dôsledku úspornejšie, aby nemuseli na ten istý cestný úsek vychádzať naraz dva mechanizmy údržby iba preto, že jednotlivé časti danej cestnej komunikácie patria rôznym organizáciám.

Už v októbri by sa mali nevyhnutných veľkoplošných opráv dočkať ďalšie úseky krajských ciest priamo v metropole Liptova a jej najbližšom okolí. „Kde sa to len trochu dá, treba vyznačením pásov po okrajoch ciest čo najskôr zohľadniť čoraz väčšie počty cyklistov,“ dodal primátor Liptovského Mikuláša.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM